Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīnumaina «Tu-154» izglābšanās Krievijā. Lidmašīna veic ārkārtas nosēšanos mežā

Otrdienas rītā lidmašīnas «Tu-154», kas bija ceļā no Jakutijas uz Maskavu, piloti veica ārkārtas nosēšanos taigā, ziņo Krievijas mediji.

Lidmašīnai pēc četru stundu ilga lidojuma desmit kilometru augstumā pēkšņi pārtrauca darboties radiosakari, tad arī navigācijas ierīces un elektroierīces. Piloti nekavējoties pieņēma lēmumu samazināt augstumu, taču pilotu kabīnē atskanēja brīdinājuma signāls, ka lidmašīnas degvielas tvertnēs ir pārāk maz degvielas.

Piloti pieņēma lēmumu veikt ārkārtas nosēšanos Ižmas lidostā, kuras skrejceļš nav tik garš, lai uzņemtu tāda tipa lidmašīnas kā «Tu-154».

Pēc diviem neveiksmīgiem mēģinājumiem nosēdināt lidmašīnu, ar trešo reizi tas izdevās.

Lidmašīna gan apstājās 200 metrus aiz skrejceļa beigām, jau starp meža kokiem.

Neviens no 72 pasažieriem un astoņiem ekipāžas locekļiem negadījumā necieta, visi veiksmīgi evakuēti.

Krievijas mediji ziņo, ka šis incidents trešdien kļuvis par aprunātāko tēmu sociālās saziņas vietnē «Twitter.com». Arī blogos šī tēma šodien visaktuālākā. Cilvēki diskutē gan par «Tu-154», gan par varonīgajiem pilotiem, kas izglābuši tik daudz cilvēku dzīvību.

Kaimiņvalsts atbildīgie dienesti uzsākuši incidenta izmeklēšanu.