Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā varēs apskatīt Francijas kara kuģi

Francijas Nacionālo Jūras spēku kuģis «L’Aigle», kurš piedalīsies starptautiskā operācijā «Open Spirit 2010» Baltijas jūrā nedēļas nogalē varēs aplūkot Rīgas iedzīvotāji, informēja Francijas vēstniecībā Rīgā.

Kuģis Rīgā uzturēsies, pieminot jūras kapteini Brisonu, kurš vadīja Sabiedroto floti Rīgas atbrīvošanas cīņās 1919.gada oktobrī un novembrī.

Piemiņas ceremonija notiks piektdien, 10. septembrī, pulksten.11.30 pie jūras kapteinim Brisonam veltītās piemiņas plāksnes 11.novembra krastmalā pie Prezidenta pils.

Kara kuģis «L’Aigle» ir trīsdaļīgs mīnu meklētājs, kura galvenais uzdevums ir visu veidu zemūdens mīnu un sprāgstvielu meklēšana, neitralizēšana un iznīcināšana.

Kuģis ir aprīkots ar jaunākās paaudzes hidrolokatoru un pārvadā pašpiedziņas zemūdens transporta līdzekļus, kas aprīkoti ar videosakariem un spēj novietot iznīcināšanas lādiņus maksimāli tuvu atrastajiem mērķiem. Kuģa apkalpē ietilpst ūdenslīdēju-sapieru komanda, kas specializējusies sprāgstvielu meklēšanas un neitralizācijas līdzekļu izmantošanā.

52 metrus garais trīsdaļīgais mīnu meklētājs «L’Aigle» ar 600 tonnu kravnesību tika nodots ekpluatācijā 1987.gada 1.jūlijā. Tā bāzes vieta ir Bresta un tas darbojas virsūdens flotes vadībā.