Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paziņots Bukera balvas nominantu īsais saraksts

Londonā paziņoti seši Bukera literārās balvas nominanti, no kuriem viens oktobrī kļūs par 50 000 britu mārciņu (42 000 latu) lielās prēmijas ieguvēju.

No jūlijā paziņotajiem 13 nominantiem žūrija izraudzījusies arī austrāliešu rakstnieku Pīteru Keriju, kas jau divreiz ieguvis Bukera balvu - 1988.gadā viņš tika apbalvots par savu romānu «Oscar and Lucinda», bet 2001.gadā - par darbu «True History of the Kelly Gang». Ja viņš iegūs balvu arī šogad, tad viņš kļūs par pirmo trīskārtējo Bukera balvas laureātu.

Bez Kerija uz balvu pretendē arī Emma Danahjū, Deimons Gelgats, Hauards Džeikobsons, Andrea Levija un Toms Makartijs.

Balvas ieguvējs tiks paziņots svinīgā ceremonijā 12.oktobrī.

Pagājušajā gadā Bukera balvu saņēma britu rakstniece Hilarija Mentele par savu romānu «Wolf Hall» («Vilka muiža»), kurā stāstīts par karaļa Henrija VIII padomnieku Tomasu Kromvelu.

1969.gadā dibinātā Bukera prēmija («Man Booker Prize»), kas ir viena no prestižākajām literatūras balvām pasaulē, tiek piešķirta katru gadu par angļu valodā sarakstītu darbu, kura autors ir Apvienotās Karalistes, kādas Britu sadraudzības valsts vai Īrijas Republikas rakstnieks. Uzvarētājs saņem prēmiju 50 000 britu mārciņu apmērā, taču vienlaicīgi balva garantē lasītājus visā pasaulē un interesi par uzvarētāja grāmatām.

2010.gada Bukera literārās balvas pretendentu īsais sarakts:

  • Pīters Kerijs - «Parrot and Oliver in America»,
  • Emma Danahjū - «Room»,
  • Helēna Danmora - «The Betrayal»,
  • Deimons Gelgats - «In a Strange Room»,
  • Hauards Džeikobsons - «The Finkler Question»,
  • Andrea Levija - «The Long Song»,
  • Toms Makartijs - «C».