Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Salīdzinot ar augustu pērn, šogad patēriņa cenas zemākas par 0,3%

Šogad augustā vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, bija par 0,3% zemāks. Precēm cenas ir pieaugušas par 1,4%, bet pakalpojumiem - samazinājušās par 4,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pēdējo 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir samazinājies par 1,8%.

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada augustā, salīdzinot ar jūliju, samazinājās par 0,7%. Precēm cenas samazinājās par 1%, bet pakalpojumiem vidējais cenu līmenis nemainījās. 2009.gada augustā, salīdzinot ar 2009.gada jūliju, vidējais patēriņa cenu līmenis samazinājās par 1%.

Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām augustā bija cenu kritumam pārtikai un ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, kā arī ar mājokļa uzturēšanu saistītu preču un pakalpojumu sadārdzinājumam.

Sezonas ietekmē dārzeņu cenas caurmērā kritās par 22,8%. Savukārt konditorejas izstrādājumiem, gaļas izstrādājumiem un zivīm cenas kritās akciju ietekmē.

Cenas turpināja kāpt pienam un piena produktiem, kā arī sieram, kas sadārdzinājās attiecīgi par 2,3% un 3,9%. Augļiem cenas pieauga par 2,6%. Dārgāka kļuva arī svaiga gaļa, augu eļļa un tauki.

Transporta grupā vidējo cenu līmeni visvairāk pazemināja degviela, kam cenas samazinājās par 1,1%, tai skaitā benzīnam – par 1,2%, dīzeļdegvielai – par 0,9%. Automašīnu iegāde kļuva par 0,6% lētāka. Atlaižu ietekmē cenas kritās velosipēdiem, auto rezerves daļām un piederumiem.

Akciju un izpārdošanu ietekmē lētākas kļuva personīgās aprūpes preces, apģērbs, apavi, mēbeles un mājokļa iekārtas, sadzīves ierīces, īslaicīgas lietošanas mājsaimniecības preces un alkoholiskie dzērieni.

Cenu pieaugumu mājokļa grupā ietekmēja īres maksas kāpums par 1,2% un ar mājokli saistīto pakalpojumu - ūdensapgādes, kanalizācijas, lifta lietošanas sadārdzināšanās par 0,9%. Malkas cenas pieauga par 1,2%.