Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents: gudrs ministrs atradīs, kā ietaupīt

Runājot par ministriju tēriņu samazināšanu, Valsts prezidents Valdis Zatlers uzskata, ka gudram ministram jābūt variantiem, kā mazināt izdevumus. Tomēr viņš atzīst, ka nelolo ilūzijas, ka ministri līdz vēlēšanām nāks klajā ar piedāvājumiem.

«Katrs ministrs, protams, cīnīsies par savas ministrijas budžetu, tā tas ir bijis vienmēr un tā tas vienmēr arī būs. Tomēr gudrais ministrs noteikti būtu sagatavojis vismaz vairākus rezerves variantus, kas vislabāk dotu iespēju ietaupīt un tajā pašā laikā nekaitētu pašas ministrijas darbam. Protams, šie labie mājasdarbi nenonāks dienasgaismā līdz vēlēšanām. Līdz vēlēšanām būs skaidrs strīds par to, ka mēs vairs vairāk nevaram samazināt. Bet pieredze rāda, ka būs jāatrod optimāls, racionāls risinājums un gudrs ministrs tam gatavojas jau laicīgi,» žurnālistiem trešdien sacīja Zatlers.

Premjers Valdis Dombrovskis trešdien pavēstīja: ja ministrijas neatradīs iespējas mazināt savus tēriņus, nāksies palielināt nodokļus, lai nodrošinātu nepieciešamo budžeta papildinājumu.

Viņš norādīja, ka ministrijām tēriņus nāksies samazināt par 80 miljoniem latu, atgādinot, ka šāda situācija pirms nākamā gada budžeta izstrādes novērojama ik gadu – sākotnēji ministrijas apgalvo, ka tēriņus samazināt nevarot, taču beigās tas tomēr izdodoties.

Dombrovskis ir pārliecināts, ka valsts tēriņi būs jāmazina jebkurā gadījumā – vienīgi pašlaik nav skaidrs, kurās sfērās un par kādām summām.