Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Četri pensionāri un bērns apēd baltās mušmires. Visi smagā stāvoklī slimnīcā

Ar smagu saindēšanos sēņošana beigusies diviem gados veciem Smiltenes pagasta iedzīvotājiem. Viņi pārskatīšanās dēļ izcepa balto mušmiru karbonādes. Ēduši paši un cienājusī kaimiņus, tostarp piecus gadus vecu meiteni, ziņo portāls «Ziemeļlatvija.lv».

Pirmdien četri notikušajā iesaistīti pensionāri nogādāti slimnīcā. Piecgadīgā meitenīte smagā stāvoklī pārvesta uz Bērnu slimnīcu Rīgā.

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila portālam skaidrojusi, ka pēc saindēšanās ar baltajām mušmirēm kritiskākās dienas ir no sestās līdz 16., tāpēc par pacientu atveseļošanos prognozēt ir pāragri.

Indīgās sēnes pensionāri un bērns ēduši svētdien, tomēr pie ārsta vērsušie tikai pirmdien. Uz slimnīcu līdzi paņemtas dzīvoklī vēl palikušās sēnes – tā mediķi noskaidrojuši, ka visi cietušie uzturā ir lietojuši baltās mušmires.

Vidzemes slimnīcā paskaidro, ka ir notikusi saindēšanās ar tāda veida mušmiri, kuras toksīniem ir šūnas nāvējoša iedarbe.

Baltā mušmire ir otra indīgākā sēne Latvijā aiz zaļās mušmires. To apēdot, saindēšanās pazīmes parādās vēlu, pēc astoņām līdz 40 stundām, kad jau skarti dzīvībai svarīgi orgāni. Raksturīgākie simptomi ir vemšana un caureja.

Vairākos izziņas avotos norādīts, ka toksīni izraisa aknu un nieru bojājumus un pat nekrozi, tādēļ saindēšanās ne reti beidzas ar nāvi vai arī izraisa aknu un nieru mazspēju.