Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apvienība «Atbildība» par premjera kandidātu virza Ivaru Brīveru

Sociāldemokrātiska politisko partiju apvienība «Atbildība» par premjera kandidātu izvirzījusi ekonomikas zinātņu doktoru, Latvijas Ekonomistu asociācijas valdes priekšsēdētāju Ivaru Brīveru.

Apvienības valde sākotnēji definēja prasības, kurām ir jāatbilst premjera kandidātam. Kā galvenās tika izvirzītas: profesionalitāte un padziļinātas zināšanas par sociālekonomiskiem jautājumiem un valsts pārvaldi.

Tika uzrunāti vairāki kandidāti un par piemērotāko atzīts Banku augstskolas mācībspēks, Ventspils Augstskolas dekāns, asociētais profesors un  Latvijas Ekonomistu asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Brīvers.

Apvienības valde pauž pārliecību, ka Brīvers ir viens no Latvijas pieredzējušākajiem ekonomistiem, turklāt viņam ir skaidrs redzējums un konkrēti risinājumi gan budžeta konsolidācijai, gan valsts pārvaldes sakārtošanai un krīzes cēloņu likvidēšanai.

«Lai arī ko Valdis Dombrovskis šobrīd solītu, sabiedrībai jāsaprot, ka tie ir priekšvēlēšanu solījumi. Līdzīgi kā tas bija pagājušajā gadā, pašvaldību vēlēšanu laikā, kad pēcvēlēšanu dienā Jaunā laika valdība paziņoja par pensiju samazināšanu, kaut arī pirms tam valdības vadītājs publiski solīja, ka tas netiks darīts. Vai tam kurš vienreiz ir melojis mēs varam vēlreiz uzticēties? Latvijai ir nepieciešams premjers, kurš rūpējas sabiedrības vairākumu un veido sociāli atbildīgu politiku,» saka apvienības līdzpriekšsēdētājs Aivars Timofejevs.