Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dīvaino smaku Inčukalna apkaimē radījuši nelikumīgi izgāzti ķīmiskie atkritumi

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) atklājis, ka Vangažu un Inčukalna apkaimē manītās dīvainās smakas cēlonis ir ļaunprātīga cilvēku rīcība, Inčukalna gudrona dīķī izgāžot ķīmisko atkritumu kravu, informēja vides ministra padomnieks Didzis Jonovs.

pēdējās dienās izplatījušās ķīmiskās smakas izcelsmes avots Vangažu un Inčukalna apkaimē

«Visticamāk ir izdarīts noziegums pret dabu un tas ir saistīts ar drastisko finansējuma samazinājumu vides sektoram, jo piemēram, cilvēkiem un dabai bīstamo gudrona dīķi nav iespējams pienācīgi apsargāt,» uzsver vides ministrs.

Valsts policijā šobrīd iesniegts lūgums sākt kriminālprocesu par ķīmisko atkritumu nelikumīgu izgāšanu.

Vides ministrija jau savlaicīgi ir apzinājusi šo problēmu, un Inčukalna ķīmiskās izgāztuves likvidācijai jau piesaistīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi 20 miljonu latu apmērā.

Noslēdzies arī attiecīgais konkurss un gudrona dīķa sanācija par 16,5 miljoniem latu tiks uzsākta jau tuvākajā laikā.

Gudrona izgāztuve izveidota padomju industrializācijas periodā 20.gs. 60.gados, un to izmantoja parfimērijas un medicīnisko eļļu ražošanas procesā radīto atkritumu glabāšanai. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas atkritumu izgāšana tajā ir aizliegta.