Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars: eksports ir galvenais ekonomikas atlabšanas vilcējspēks

Ekonomikas ministrs Artis Kampars («Vienotība»/«JL»), komentējot jaunākos datus par ārējās tirdzniecības apjomiem septiņos mēnešos, atzīst, ka eksports turpina būt ekonomikas atlabšanas galvenais vilcējspēks, informē ekonomikas ministra preses sekretārs Sandris Sabajevs.

 Atbilstoši Centrālās Statistikas pārvaldes datiem, 2010.gada septiņos mēnešos eksports ir pieaudzis par 25,8%, salīdzinājumā ar 2009.gada pirmajiem septiņiem mēnešiem.
 
«Valsts eksporta izaugsmes palielināšanās ar katru mēnesi ir pozitīvs signāls Latvijas ekonomikai. Jūlijā preču eksports valstī sasniedza 388,1 miljonu latu, pārspējot pirmskrīzes perioda 2008.gada vasaras rādītājus. Tas vēlreiz apliecina, ka eksports ir galvenais ekonomikas atlabšanas vilcējspēks un spēlē nozīmīgu lomu pozitīva iekšzemes kopprodukta pieaugumā jau otro ceturksni pēc kārtas,» uzsver ministrs. 
 
Kampars atzina, ka Latvijas eksporta pieaugumu nosaka ne tikai situācijas uzlabošanās ārvalstu tirgos, bet arī vietējo preču un pakalpojumu konkurētspējas palielināšanās.
 
Savukārt importa palielināšanos šajā laika periodā ministrs skaidro ar pēckrīzes situāciju, kad uzņēmumi atjauno krājumus, kā arī ar ražošanas apjomu kāpumu, kuras nodrošināšanai nepieciešamās izejvielas tiek ievestas.
 
Atbilstoši Centrālās Statistikas pārvaldes datiem, no kopējā eksporta apjomu pieauguma septiņos mēnešos, gandrīz 40% nodrošināja koka un koka izstrādājumu eksporta kāpums (pieaugums šī gada janvārī – jūlijā par gandrīz 60%, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu).
 
Aptuveni vienu ceturto daļu no kopējā eksporta pieauguma nodrošināja lauksaimniecības un pārtikas produktu, kā arī parasto metālu un metālu izstrādājumu preču eksports. Jāatzīmē, ka eksporta apjomi ir strauji auguši gan uz NVS valstīm, gan arī uz Eiropas Savienības valstīm.