Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēršas policijā saistībā ar mātes internetā ievietoto šokējošo video

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vērsusies Valsts policijā saistībā ar nesen internetā ievietoto video, kurā redzams, kā [s:34996]

Inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka inspekcija vērsusies VP Rīgas reģiona pārvaldē, lai tā noskaidro mātes un bērna identitāti un izvērtē, vai sievietes rīcībā nav administratīvā pārkāpuma sastāva par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērnu.

Inspekcija sievietes rīcībā kriminālpārkāpumu nesaskata, taču Rieksta-Riekstiņa piebilda, ka policija jau varot arī domāt citādi.

Kad policija noskaidrošot mātes identitāti, tad inspekcija plāno vērsties arī bāriņtiesā.

Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai BNS teica, ka inspekcijas iesniegums ir saņemts un tas tiks izvērtēts.

Iepriekš interneta vietnē «Draugiem.lv» video bija ievietots ar nosaukumu «Iespēja, kā nomierināt satrakojušos bērnu».

Video ierakstā redzams, kā jauna blonda sieviete par nepaklausīgu uzvedību satvērusi puiku aiz drēbēm un tur viņu ar galvu spainī, kurā esot marinēta gaļa. Notikušo filmē kāda cita sieviete, kas par notikušo smejas, un aizkadrā, iespējams, ir vēl kāda sieviete.

Vienā brīdī atskan komentārs, ka esot jau par daudz un puikam varot sākties klaustrofobija.

Puika šīs pāraudzināšanas laikā skaļi brēc. Kādā brīdī puikam nošļūk bikses un viņš lūdz, lai viņu velk ārā.

Kad puika tomēr tiek izvilkts, galva viņam ir nosmērēta ar marinādi. Viena sieviete vairākkārt prasa parādīt zēna dzimumorgānu, bet cita paziņo, ka puika tagad smirdot, tāpēc jāejot vannā.

Puikam seja tiek noslaucīta ar dvieli.

LNT raidījumam «Degpunktā» māte atzinusi, ka tas esot bijis tikai joks. «Es atvainojos - tā ir mana audzināšana, nav nekā tāda, izrauts konteksts. Ja kādam tas šķiet nepieņemami - nu es atvainojos. Tur nav nekā tāda. Tas ir tikai joks,» viņa sacīja.

Krimināllikumā ir paredzēta atbildība par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to nepilngadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs.

Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz piecdesmit latiem.