Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piecgadīgās meitenītes aknu transplantācija Hamburgā noritējusi veiksmīgi

Vācijas pilsētā Hamburgā sestdien veiksmīgi noritējusi operācija piecus gadus vecajai meitenītei no Latvijas, kurai pēc smagas saindēšanās ar sēnēm pagājušajā nedēļas nogalē bija nepieciešama aknu transplantācija.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) sabiedrisko attiecību speciāliste Romēna Namniece aģentūrai BNS atzina, ka pagaidām informācijas par operācijas norisi un meitenītes stāvokli ir maz, taču zināms, ka operācija veikta, un ir cerības, ka arī pēcoperācijas periods noritēs gludi.

«Šobrīd varu teikt, ka sestdien operācija tika veikta, un šajā brīdī visi varam cerēt, ka arī pēcoperācijas periods noritēs veiksmīgi un gludi,» pastāstīja Namniece.

Vairāk informācijas BKUS pārstāve solīja pirmdien, pēc tam, kad tā būs saņemta no Vācijas kolēģiem.

Jau vēstīts, ka viena sieviete mirusi, bet vēl trīs pieaugušie - divi vīrieši un viena sieviete, kuri pagājušajā svētdienā maltītes laikā pārpratuma dēļ ieēda mušmires - joprojām turpina ārstēties Vidzemes slimnīcā.

Kopīgajā mielastā piedalījās arī piecgadīgā meitenīte, kura smagi saindējās un tika nogādāta Hamburgas slimnīcā aknu transplantācijai. Par piemērotāko donoru aknu transplantācijai tika izvēlēts meitenītes tēvs.

Paredzamie izdevumi, ieskaitot pirms un pēcoperācijas aprūpi, ir apmēram 150 tūkstoši eiro, ko sedz no valsts budžeta. Savukārt izdevumus par bērna vecāku uzturēšanos Hamburgā segs bērnu slimnīcas fonds no ziedojumiem «ārkārtas gadījumiem».