Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parlaments apstiprina jauno Dombrovska valdību

10.Saeima trešdien ārkārtas sēdē apstiprinājusi jauno Valda Dombrovska («Vienotība») Ministru kabinetu. Koalīciju veidos divas partiju apvienības - «Vienotība» un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kurai Saeimā būs 55 balsis.

Par jauno valdību nobalsoja 63 deputāti, bet pret bija 35 tautas kalpi.

Parlaments apstiprinājis valdību, kurā septiņas ministrijas būs «Vienotības» pārraudzībā, bet sešas – ZZS.

Finanšu ministra amatā strādās Andris Vilks (PS), bet ekonomikas ministra amatu ieņem Artis Kampars (JL).

Ārlietu ministra amatu ieņem Ģirts Valdis Kristovskis (PS), aizsardzības ministra amatu - Artis Pabriks (SCP), tieslietu ministra amatu - Aigars Štokenbergs (SCP).

Iekšlietu ministra amatu saglabā Linda Mūrniece (JL), bet kultūras ministre būs Sarmīte Ēlerte (PS).

No ZZS Zemkopības ministriju turpina vadīt Jānis Dūklavs, bet satiksmes ministra amatu ieņem līdzšinējais labklājības ministrs Uldis Augulis.

Izglītības ministra amatu ieņem Rolands Broks, labklājības ministra amatā strādās Ilona Jurševska, bet veselības ministrs būs Juris Bārzdiņš.

Apvienoto Vides un reģionālās attīstības ministriju vadīs līdzšinējais vides ministrs Raimonds Vējonis.

Aģentūra LETA vēstī, Dombrovska valdība ir 35.Ministru kabinets neatkarīgas Latvijas Republikas laikā. Līdz 1940.gadam kopumā bijušas 19 valdības, astoņas no tām vadījis Kārlis Ulmanis. Laikā no 1990.gada Latvijā bijušas 16 valdības, no kurām trīs vadīja Andris Šķēle (TP), bet divas Ivars Godmanis (LPP/LC) un Aigars Kalvītis (TP). Nu savu otro valdību vada arī Dombrovskis.

Līdz šim visilgāk izpildvaras vadītāja amatā izdevies nostrādāt Godmanim - no 1990.gada 7.maija līdz 1993.gada 3.augustam, kā arī no 2007.gada 20.decembra līdz 2009.gada 20.februārim. 1991.gada augustā pēc puča tika reorganizēta toreizējā Ministru Padome, izveidojot Ministru kabinetu.

Otrs ilglaicīgākais valdības vadītājs bijis Kalvītis, kurš savu amatu saglabāja arī pēc Saeimas vēlēšanām. Valdības vadītāja postenī viņš bija vairāk nekā 1000 dienu. Kalvītis valdību vadīja no 2004.gada 2.decembra līdz 2007.gada 5.decembrim, kad paziņoja par demisiju.

Visīsāko laiku pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas nostrādāja Šķēles otrreiz veidotā valdība - no 1997.gada 13.februāra līdz 6.augustam.