Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policijas vadītāji reģionos brīdina par nopietniem sarežģījumiem

Valsts policijas reģionu iecirkņu vadītāji iespējamo policistu skaita samazinājumu uzskata par nelietderīgu vai pat neiespējamu.

«Rēzeknē vērojams pat noziedzības pieaugums, un, protams, policistu slodze nav mazinājusies,» laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja Rēzeknes policijas priekšnieks Viktors Čudars. «Degvielas limits ir samazinājies, nespējam apmaksāt dienesta automašīnu remontu. Arī līdzekļi operatīvajam darbam ir samazināti.» Rēzeknes policistu skaits jau tika samazināts par trešdaļu. «Šobrīd no atlikušajiem 85 darbiniekiem papilddarbu strādā varbūt divi trīs cilvēki,» norāda Čudars.

Saldus policijas priekšnieks Indulis Blīgzna laikrakstam pauda, ka ir nepieļaujami censties it kā uzlabot policijas darbu, samazinot policistu skaitu. «Pirms pusotra gada jau samazinājām štatus. Pagaidām situāciju es sauktu par optimālu. Ja turpmāk funkcijas paliks tādas pašas un slodze nepalielināsies, problēmām nevajadzētu būt. Tomēr darbinieku skaita samazinājums var radīt nopietnus sarežģījumus.»

«Kad vajadzēja savilkt jostas, noteiktu skaitu darbinieku jau samazinājām. Spriežot pēc kopējiem rādītājiem, Cēsīs slodze ir lielāka par vidējo. Pērn ierosinājām 1049 kriminālprocesus, ar kuriem jātiek galā 45 izmeklētājiem. Nedomāju, ka papildus štata vietu samazināšana ir iespējama un būtu attaisnojama,» spriež Cēsu policijas iecirkņa priekšnieks Jānis Goba.

Pēc Aizkraukles policijas priekšnieka Aigara Zīmeļa sacītā, viņa padotībā esošie policisti jau tagad strādā ar pārslodzi. Aizkrauklē pērn vērojams noziedzības samazinājums – pērn reģistrēti 1060 noziedzīgi nodarījumi, bet gadu iepriekš 1100. «Par trešdaļu jau bijām samazinājuši darbinieku skaitu. Neredzu iespēju samazināt skaitu vēl par ceturtdaļu. Nedomāju, ka līdz ar to policijas darba kvalitāte varētu uzlaboties.»

Kā ziņots, pēc traģiskā notikuma Jēkabpilī plānotas reformas policijā, tostarp darbinieku atlaišana. Patlaban visā Latvijā ir apmēram 7000 policistu, ieceres līmenī paredzēts atbrīvoties no 2000 darbiniekiem, atstājot darba vietas profesionālākajiem darbiniekiem un paaugstinot viņiem atalgojumu.