Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latkovskis nevēlas kļūt par iekšlietu ministru

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) kategoriski iestājas pret iecelšanu iekšlietu ministra amatā, aģentūrai LETA apliecināja Latkovskis.

Viens no iemesliem, kāpēc Latkovskis nevēloties kļūt par ministru, esot viņa pašreizējā darbība Saeimas komisijas vadītāja amatā. Viņš norādīja, ka kopš ievēlēšanas šajā amatā neesot pagājis pat pusgads un, viņaprāt, šāda posteņu mainīšana būtu bezjēdzīga. «Man šāda mētāšanās neliekas laba,» sacīja politiķis.

Latkovskis norādīja, ka viņa vadītā komisija ir viena no svarīgākajām parlamentā, kas patlaban esot ļoti profesionāla pēc sastāva un attieksmes pret darbu. Darbojoties komisijas priekšsēdētāja amatā, viņš raugoties uz to ilgtermiņā un vēlētos šajā postenī nostrādāt visus četrus gadus.

Otrs iemesls, kāpēc viņš ir kategoriski pret iekšlietu ministra amata ieņemšanu, saistīts ar deputāta ģimeni. «Man ir trīs bērni, no kuriem divi iet skolā, bet viens bērnudārzā. Spriežot pēc līdzšinējās pieredzes, esot ministra amatā, laiks, ko var veltīt bērniem, samazinās līdz minimumam. Nevēlos, ka bērni mani redzētu labi ja vienu dienu nedēļā, no kuras es pusi nostaigātu ar telefonu, dodams dusmīgas komandas,» skaidroja Latkovskis.

Viņš arī uzsvēra, ka iekšlietu ministra amata kandidāts jāizvēlas premjeram, kuram jāveido sava komanda.

LETA jau ziņoja, ka demisionējusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V), kura savu amatu atstās 6.jūnijā, paudusi uzskatu, ka par labāko savu aizvietotāju šajā amatā redzot Latkovski.

Mūrniece intervijā žurnālam «SestDiena» atzina, ka Latkovskis ir tas cilvēks, kuru arī ieteikšot premjeram kā nākamo iekšlietu ministra amata kandidātu.

Jau ziņots, ka 21.februārī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pieņēma Mūrnieces demisiju, tomēr tika panākta vienošanās, ka Mūrniece vēl paliks amatā vairākus mēnešus - līdz 6.jūnijam, lai pabeigtu iesāktos darbus.

Līdz 6.jūnijam, kad Mūrniece atstās iekšlietu ministres amatu, viņa iecerējusi paveikt vēl virkni būtisku uzdevumu, tostarp atbildēt par sabiedrisko kārtību un drošību 16.martā un 9.maijā, vadīt sagatavošanās pasākumus iespējamiem pavasara plūdiem un koordinēt plūdu novēršanas un seku likvidēšanas pasākumus.