Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijai izšķirošā diena «Eirovīzijas» dziesmu konkursā. Kā balsot?

12. maijā, plkst. 22.00 Latvijas pārstāvjiem Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Diseldorfā - grupai «Musiqq» - ar dziesmu «Angel In Disguise» būs jākāpj uz skatuves, lai 2. pusfinālā kopā ar citiem pretendetiem cīnītos par vietu finālā.

Savukārt pirms tās – plkst. 21:15 - LTV1 programmā būs raidījums «Latvija, turam īkšķus!». To vadīs Eirovīzijas nacionālajā atlasē iepazītais trio: LTV sporta žurnālists un Eirovīzijas «seja» Uģis Joksts, mūziķi un bijušie Eirovīzijas dalībnieki Valters Frīdenbergs un Jolanta Strikaite.

Grupai «Musiqq» pusfināla cīņā tiek prognozētas samērā labas izredzes. Grupas dalībnieki pēdējās dienās aktīvi mēģina un gatavojas savam uznācienam, lai godam pārstāvētu Latviju un nodrošinātu vietu finālā. Gan pārraide «Latvija, turam īkšķus!», gan tiešraide no Diseldorfas būs skatāma gan LTV1 ēterā, gan internetā (Latvijas teritorijā).

«Musiqq» otrajā pusfinālā startēs ar 17. kārtas numuru. Latvijai tajā būs jākonkurē ar Nīderlandes, Bosnijas un Hercegovinas, Ukrainas, Kipras, Austrijas, Zviedrijas, Moldovas, Beļģijas, Slovākijas, Izraēlas, Maķedonijas, Dānijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Igaunijas, Rumānijas, Slovēnijas un Īrijas pārstāvjiem.

  • Latvijas iedzīvotāji varēs balsot gan rītvakar, par 2. pusfināla dalībniekiem (protams, izņemot Latviju), kā arī par finālu. 
  • Balsot varēs gan ar telefona zvanu, gan īsziņu starpniecību. 

 

  • Balsošanai pa telefonu būs jāzvana uz numuru 905025-XX, kur pēdējie divi cipari ir dziesmas kārtas numurs. 

  • Savukārt balsošanai ar īsziņu palīdzību tās būs jāsūta uz numuru 82858, tekstā norādot tikai un vienīgi dalībnieka kārtas numuru. 

  • Par balsošanas noteikumiem skatītāji tiks informēti arī raidījuma laikā. Maksa gan par zvanu, gan īsziņu būs Ls 0.30. 

  • Balsojums sāksies jau pirms pirmās dziesmas, bet noslēgsies 15 minūtes pēc pēdējās dziesmas izskanēšanas. 

  • Balsojuma rezultātu veidos TV skatītāju un žūrijas balsojums proporcijā 50:50. Latvijas žūrijas vārdi tiks atklāti pusfināla laikā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls, kurā ļoti ceram ieraudzīt arī Latvjas pārstāvjus, notiks sestdien, 14. maijā. To šogad komentēs Valters Frīdenbergs, bet Latvijas balsojuma rezultātus paziņos Aija Andrejeva.

Atcerēsimies, ka mūsu pārstāvji Eirovīzijas dziesmu konkursā ir visu mūsu kopējā izvēle, tāpēc atbalstīsim viņus šajā brīdī nedomājot par rezultātu. Un, kā saka «izcilo» interneta komentāru autori – «Kas māk labāk, lai iet un nākamgad pierāda!»

Latvijas Televīzija atgādina, ka viss par «Musiqq» un Latvijas delegācijas piedzīvoto Diseldorfā lasāms Eirovīzijas mājas lapā («eirovizija.lv») publicētajā dienasgrāmatā. Pie katras dienas apraksta atrodama arī plaša fotogalerija, ko veidojusi Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska.

Uzmanību! Eirovīzijas tiešraides internetā būs skatāmas LTV («ltv.lv»), LTV1 («ltv1.lv») un Eirovīzijas («eirovizija.lv») mājas lapās; skatīšanās būs ierobežota Latvijas teritorijā.

Eirovīzijas dziesmu konkurss ir vienīgais dziesmu konkurss, kurš Latvijas mūziķiem piedāvā unikālu startu starptautiskajā muzikālajā arēnā, un tikai pateicoties Eirovīzijas dziesmu konkursa uzticamajam sadarbības partnerim - Ventspils pilsētai - LTV arī šogad var organizēt Nacionālo atlases kārtu un nodrošināt Latvijas mūziķu dalību starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.