Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kreituse pirms vēlēšanām stāsta par «lielo nelaimi» un savdabīgu Latvijas fenomenu

Bijusī politiķe, profesore Ilga Kreituse pauž pārliecību, ka divus mēnešus pirms parlamenta vēlēšanām nevar izveidot jaunu, kvalitatīvu politisko spēku. Tāpat viņa atgādina par kādu savdabīgu Latvijas fenomenu, par kuru pilsoņiem pirms vēlēšanām vajadzētu atcerēties un padomāt.

Kreituse sarunā Latvijas Radio trešdienas pēcpusdienā sacīja, ka liela nelaime itr tā, ka pēc referenduma par parlamenta atlaišanu ir pārāk īss laiks līdz ārkārtas vēlēšanām, lai tajā varētu izveidot jaunu partiju.

«Partiju nevar izveidot divos mēnešos. To var izdarīt, ja viss ir gatavs – ir jau laba komanda un programma. Tam [partijas izveidei] vajadzīgs vismaz viens gads,» uzskata Kreituse. «Tā ir liela nelaime, ka [cilvēkiem pirms referenduma] tas nebija skaidrs. Nekas jauns nav radies. Šoreiz [cilvēki] nesaprata, ka nākamajās vēlēšanās atkal balsos par tām pašām partijām, tiem pašiem cilvēkiem. Mainīsies tikai proporcijas,» – tā bijusī politiķe.

Par savdabīgu Latvijas fenomenu Kreituse nosauca to, ka pilsoņi drīz pēc kārtējām vēlēšanām gāna tos, par kuriem paši vēlējuši. «Cilvēki parlamentā ir ievēlēti. Tur par blatu nevar iekļūt. Jā partiju sarakstā par blatu var iekļūt, bet ne Saeimā,» sacīja viņa.

Vienlaikus gan Kreituse norādīja, ka cilvēki cer uz labākiem laikiem. Viņasprāt – ja nebūtu cerību, nebūtu arī tik pārliecinoša balsojuma referendumā.