Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ņujorku otro desmitgadi pēc kārtas pamet rekordliels iedzīvotāju skaits

Lai gan Ņujorka vēsturiski vilinājusi ļaudis no visas pasaules, jau otro desmitgadi pēc kārtas šo štatu pametis rekordliels cilvēku skaits, secināts ziņojumā.

«Ņujorkas neto migrācijas kritums aizvadītajā desmitgadē sasniedzis augstāko rādītāju kopš 1970.gadiem,» teikts otrdien publiskotajā Ņujorkas štata politikas centra ziņojumā.

Šā gadsimta pirmajā desmitgadē no Ņujorkas uz citām Savienoto Valstu pavalstīm pārcēlušies aptuveni 1,6 miljoni cilvēku, liecina statistikas dati. Eksperti to skaidro ar augstajiem nodokļiem, lielo birokrātiju un lielajām nekustamo īpašumu cenām.

Kopš 1960.gadiem Ņujorkas štats zaudējis 7,3 miljonus iedzīvotāju, kas pārcēlušies uz citām ASV daļām, bet šajā laika posmā pavalstī ieceļojuši 4,8 miljoni cilvēku.

Ņemot vērā imigrācijas rādītājus, pavalsts iedzīvotāju skaits kopš 1980.gada pieaudzis par diviem miljoniem, kas ir daudz gausāks pieaugums nekā vidēji ASV.

21% Ņujorkas iedzīvotāji ir dzimuši ārpus ASV teritorijas. Lielāks šis rādītājs ir vien Kalifornijā - 27%.