Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomists Dombrovskis: valsts atbalstā biznesam svarīgs sabiedriskais labums

Valsts atbalsta sabiedriskais labums, kā arī noteikts šī atbalsta termiņš ir divi kritēriji jeb principi, kas jāievēro, sniedzot jebkādu atbalstu jebkurai uzņēmējdarbības nozarei, uzskata Zatlera reformu partijas (ZRP) ekonomikas programmas izstrādātājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Principus, pēc kādiem valstij būtu jāvadās, sniedzot atbalstu uzņēmējiem, Dombrovskis izklāsta videoieraksta fragmentā no ZRP ekonomikas programmas apspriešanas, kas ievietots interneta vietnē «youtube.com».

Pirmais, ekonomista ieskatā, ir sabiedriskā labuma jeb «public good» kritērijs, proti, ja biznesam tiek piešķirts kāds atbalsts, tam jāietekmē visus nozares dalībniekus bez izņēmuma un tas nevar būt domāts tikai kādam konkrētam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai.

Otrs kritērijs ir nosacījums, ka jebkurš atbalsts «ir terminēts pēc noteikta laika, nekas netiek piešķirts uz mūžu». Ekonomists minēja piemēru, ka atbalsts tiek piešķirts uz trim gadiem un tad pagarināts uz diviem, bet pēc šiem pieciem gadiem - «viennozīmīgi, viss».

Dombrovskis atzīmēja, ka nepieciešams dialogs ar biznesu, turklāt uzņēmēji vienmēr meklēs iespējas ietekmēt valsts lēmumus.

Viņa ieskatā, katram ministram būtu pienākums vismaz reizi mēnesī tikties ar trim galvenajām asociācijām - mazo uzņēmēju asociāciju, vietējo lielo uzņēmumu asociāciju un ārvalstu investoru asociāciju.

«Ja uzņēmēji vēlas ko pateikt valstij, ka viņiem kādā jomā nepieciešams atbalsts, tad to viņi var pateikt šādu tikšanos laikā,» atzīmēja Dombrovskis.

Pēc viņa teiktā, uzņēmējam bieži ir motivācija vai nu lūgt nodokļu samazinājumu vai subsīdiju piešķiršanu, taču «te ir jāstrādā ar pavisam citiem principiem».

ZRP ceturtdien paredzējusi iepazīstināt ar partijas programmas ekonomikas reformu bloku, aģentūru LETA informēja partijas pārstāve Daiga Holma. ZRP ekonomikas sadaļu preses konferencē prezentēs Valdis Zatlers, Dombrovskis, Roberts Ķīlis, Edmunds Sprūdžs un Jānis Ozoliņš.

Kā ziņots, ZRP Uzņēmumu reģistrā tika reģistrēta 2.augustā.