Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britu pastnieks sodīts par Mareja apvainošanu

Lielbritānijas pastnieks Darens Sveins sodīts ar 3000 mārciņu (2415 latu) lielu naudas sodu un 200 stundu piespiedu darbu par šī brīža pasaules ceturtā labākā tenisista Endija Mareja apvainošanu, vēsta izdevums «The Daily Telegraph».

45 gadus vecais Sveins savā pasta nodaļā nakts maiņu laikā pirmā stāva tualetēs vairākas reizes izlīmēja plakātus, kuros arī apvainoja Mareju.

Tagad Sveins apsūdzēts rasismā, jo uz viena no plakātiem bija rakstīts «nevajadzīgais skots» («useless Jock»).

Citos plakātos Sveins izteica pārliecību, ka viņu nenotvers, un draudēja apzagt pasta nodaļu, kā arī aizsūtīt pēc iespējas vairāk vēstuļu uz nepareizām adresēm.

Pastnieku izdevās notvert izvietoto novērošanas kameru dēļ, kuras tika izvietotas, jo divi no plakātiem bija rasistiska rakstura.

Zīmīgi, ka Sveinu aizstāvēja latviešu advokāts Andris Skudra, kurš skaidroja, ka Sveins pietiekami jau ir zaudējis, tiekot atlaists no darba. «Viņam bija jāsaņem 5000 mārciņu (4025 latus).»

«Viņš pašlaik dzīvo viens un tiesas procesa laikā arī rūpējās par tēvu, kuram ir kuņģa vēzis,» stāstīja Skudra. «Mans klients nesaņem pabalstu un nesen pārdeva savu māju.»

«Šī ir ļoti skumja lieta. Viņam ir nevainojama reputācija un raksturs,» teica latviešu advokāts. Soda nauda Sveinam jāsamaksā 29 dienu laikā.