Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rupeiks: tāds, kāds ir Vilemsens, otrs nav piedzimis

Latvijas labākās blakusvāģu ekipāžas - Māris Rupeiks ar Kasparu Strupeli un brāļi Jānis un Lauris Daideri - gaidāmajā nedēļas nogalē paredzētajās pasaules čempionāta devītā posma sacensībās, kas notiks Ķegumā, «Zelta Zirga» trasē, cer uzrādīt labus rezultātus.

Dalībai Latvijas «Grand Prix» sacensībās pieteikušās 44 blakusvāģu ekipāžas un 34 kvadracikli Eiropas čempionāta posmam kvadri «Open» klasē no 17 valstīm.

Latvijas «Grand Prix» sacensības blakusvāģiem notiks jau 16.reizi.

«Kaut parādījušās reālas cerības uz 2. vietu kopvērtējumā, brauksim kā visos posmos. Ja varēsim pacīnīties ar astoņkārtējā pasaules čempiona Daniela Vilemsena no Nīderlandes ekipāžu, darīsim to. Tomēr beidzot vajadzētu Ķegumā abus braucienus nobraukt līdz galam, kas iepriekš īsti nav izdevies. Varam kopvērtējumā noturēt priekšā Jana Hendriksa ekipāžu, ko varam un gribam izdarīt,» izteicās Jānis Daiders.

Sezonas gaitā abām Latvijas ekipāžām nopietnu finansiālo atbalstu sniedz VAS «Latvijas Dzelzceļš» (LDz) meitasuzņēmums SIA «LDz Cargo». Brāļiem Daideriem uzņēmums palīdz no sezonas sākuma, un, kā izteicās Jānis Daiders, atšķirībā no pagājušā gada, finansiālu problēmu vairs nav.

Rupeika ekipāžai «LDz Cargo» sāka palīdzēt nesen, un uzlabojumus rezultātos varēja redzēt jau iepriekšēja posmā, kad Latvijas pārstāvji Vācijā izcīnīja 2. vietu.

«Finansiālu problēmu dēļ sezonas sākumā nebija pienācīgas iespējas trenēties. Ar motociklu braucām būtībā tikai sacensībās. Tagad esam «iebraukušies»,» pastāstīja Rupeiks. «Iepriekšējā posmā arī izdevās starts, varējām ilgstoši cīnīties ar Vilemsenu.»

Vaicāts, kādēļ Vilemsens pasaules čempionāta kopvērtējumā bauda tik nospiedošu pārsvaru, Rupeiks izteicās, ka viņš vienkārši ir labāks braucējs par citiem.

«Tāds, kāds ir Vilemsens, otrs nav piedzimis. Bet tas ir labi, ka ir tāds līderis, jo pārējie var censties turēt līdzi,» piebilda Rupeiks. «Gan mūsu motocikla rāmis ir tāds pats, kā viņam, gan arī motors ir līdzīgs. Tehniski visas vadošās ekipāžas nodrošinātas praktiski vienādi.»

Čempionāta kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem pārliecinošā līderpozīcijā ar 366 punktiem atrodas Vilemsena ekipāža, bet tai ar 315 punktiem seko beļģis Joriss Hendrikss un latvietis Kaspars Liepiņš, kuri šosezon vairs nevarēs startēt, jo Hendrikss guvis papēža traumu.

Tikmēr Daideru ekipāža ar 286 punktiem kopvērtējumā ieņem 3. vietu, bet Rupeiks/Stupelis ar 183 punktiem atrodas 7. pozīcijā.