Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķuzis par organizētās noziedzības saikni ar politisko varu

Pazīmes, ka Latvijā darbojas organizētā noziedzība, ir, taču par īstas mafijas darbošanos runāt nevar. Tā intervijā laikrakstam «Diena» paudis jaunais Valsts policijas šefs Ints Ķuzis.

Policijas šefs arī noliedz, ka organizētā noziedzība pārņemtu politisko varu, kā tas notiek dažās citās valstīs.

«Latvijā organizētā noziedzība galvenokārt fokusējas uz tādiem rūpaliem kā nelegāla narkotisko vielu aprite, cilvēktirdzniecība, dažāda ieroču aprite. Krīzes situācijā ļoti aktuāla ir arī akcizēto preču aprite. Organizētā noziedzība galvenokārt atrodas šajā vidē. Latvijā nav pamata uzskatīt, ka būtu kāds klans vai organizētās noziedzības ģimenes, kaut kādas sektas, kas darbojas mafijas līmenī,» teica Ķuzis.

«Lietas, kas attiecas uz organizētās noziedzības grupējumiem un to ietekmes sfērām, vienmēr ir bijušas aktuālas un policijas redzeslokā. Publiskajā vidē šī informācija vienmēr vairāk nonāk noziegumu kontekstā. Tas izpaužas, piemēram,pasūtījuma slepkavībās. Parādās informācija – tas nogalināts, vēl tas, ar to saistīts, ar to. Tas liecina par organizētās noziedzības aktivitātēm. Pasūtījuma slepkavību skaits īstenībā sarūk. Ja skatāmies slepkavības – dominē sadzīvisks raksturs,» avīzei stāstīja Ķuzis.

Policijas vadītājs arī kārtējo reizi noliedza, ka Latvijā varētu atgriezties 90.gadi un noziedzība šajās izpausmēs. «Problēma ir tā, ka ļoti daudzi cilvēki ir parādā cits citam. Var runāt par tādu tendenci kā parādu atgūšana vai, teiksim, parādu izsišana. Taču tādas noziedzības tendences kā rekets un izspiešana, kas bija raksturīga deviņdesmitajiem, – tādu nav.»