Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosinās pagarināt esošo NEPLP locekļu pilnvaras

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija rosinās pieņemt grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, lai pagarinātu esošās Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu pilnvaras, aģentūru LETA informēja komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (V).

Circene atgādināja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš ir paziņojis, ka atlaistajai 10.Saeimai neļaus vēlēt amatpersonas, tai skaitā arī NEPLP locekļus. Jauno padomes sastāvu, visticamāk, ievēlēs tikai nākamā gada sākumā.

Tiklīdz grozījumi būs izstrādāti, tiks sasaukta komisijas sēde, kurā lems par laiku, līdz kuram pagarināt NEPLP pārstāvju pilnvaras.

Likums paredz, ka jauna NEPLP jāievēlē līdz oktobra sākumam. Saskaņā ar jauno likumu NEPLP locekļus vairs nevirza partijas, bet gan Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, konsultējoties ar nevalstiskajām organizācijām. Vienlaikus likums neliedz kandidātus nosaukt komisijas deputātiem vai frakcijām.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums paredz, ka NEPLP sastāvā ir pieci cilvēki, kurus uz pieciem gadiem ievēlē Saeima. Kandidātus izvirza Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, konsultējoties ar biedrībām un nodibinājumiem, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā.

Esošā NEPLP ir ievēlēta 2007.gadā. Padomē darbojas Ābrams Kleckins, Dace Buceniece, Dzintra Geka, Sergejs Kārītis, Imants Skrastiņš un Ingrīda Brigita Stroda.

Divas esošās NEPLP locekles - Dzintra Geka un Ingrīda Brigita Stroda - vairs nevar izvirzīt, jo viņas jau nostrādājušas divus termiņus. NEPLP priekšsēdētāju Ābramu Kleckinu, viņa vietnieci Daci Bucenieci un padomes locekli Sergeju Kārīti var vēlreiz izvirzīt ievēlēšanai šajā amatā.