Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saistībā ar trihinelozi PVD veicis pārbaudes Daugavpils tirgū

Saistībā ar trihinelozes uzliesmojumu Daugavpilī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veicis ārpuskārtas pārbaudes kautuvēs, kur tiek kautas cūkas realizācijai Daugavpils tirgū, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja PVD pārstāve Anna Joffe.

«Pārbaudes veiktas ne tikai kautuvēs, bet arī Daugavpils tirgū, svaigas gaļas tirdzniecības vietās. Kautuvēs ir papildus noņemti paraugi un papildus izmeklēti paraugi no saimniecībām, gaļa no kurām tiek piegādāta tirdzniecības vietām un par kurām bija aizdomas, ka gaļa varētu būt inficēta ar trihinelozi. Visi rezultāti ir negatīvi,» sacīja Joffe.

PVD pārstāve sacīja, ka par neatļautu cūku kaušanu, kā arī par nereģistrētu cūku novietni administratīvi sodīts nelikumīgās uzņēmējdarbības veicējs, kuram piemērots maksimālais naudas sods - 1000 lati. Uzņēmēja vārdu PVD atturējās precizēt.

Jau rakstīts, ka ar trihinelozi inficējušos skaits Daugavpilī pieaudzis līdz 11 cilvēkiem, viņu vidū ir arī divi bērni. Astoņi no inficētajiem apgalvojuši, ka cūkgaļu iegādājušies Daugavpils centrālajā tirgū, savukārt pēdējie trīs saslimšanas gadījumi saistīti ar veikalā pirktu gaļu. Visi inficētie uzturā lietojuši termiski apstrādātu gaļu, aģentūru LETA informēja Latvijas Infektoloģijas centra Latgales reģiona epidemioloģe Nona Vološčuka.

Tā kā slimības inkubācijas periods svārstās no četrām līdz 45 dienām, Vološčuka pieļāva, ka ar trihinelozi inficēto cilvēku skaits Daugavpilī turpmākajā laikā varētu arī pieaugt.

PVD Dienvidlatgales pārvaldes vadītājs Antons Lazdāns aģentūrai LETA teica, ka, neskatoties uz visiem dienesta speciālistu centieniem, noskaidrot inficētās gaļas izcelsmi pagaidām nav izdevies.

Trihinelozes izraisītājs nav ticis atrasts arī fermā, kas bijusi saistīta ar konstatēto nelikumīgo uzņēmējdarbību. Šajā fermā tika veikta cūku kontrolkaušana, taču trihinellas gaļā netika konstatētas.

Kā ziņots, trihinelozei ir raksturīgas alerģiskas parādības: tūska dažādās ķermeņa daļās, izsitumi uz ādas, pārmaiņas asins ainā, ierobežotas kustības locītavās, stipras muskuļu sāpes, apgrūtinātas acu ābolu kustības, runāšana, rīšana, elpošana. Temperatūra pamazām kāpj līdz 38-40° un saglabājas tik augsta vairākas nedēļas.

Dažreiz ir sirdsdarbības lēkmjveida traucējumi, bezmiegs, nemiers, stipras galvassāpes un svīšana. Atraugas, slikta dūša, vemšana, caureja vai aizcietējums ir tikai nedaudziem slimniekiem. Vājas invāzijas gadījumā slimību grūti diagnosticēt, jo simptomi nav raksturīgi. Smaga saslimšana dažreiz var beigties arī ar nāvi.

Cilvēkus, kuri pēdējā mēneša laikā ir lietojuši pārtikā tirgū pirktu gaļu, nejūtas labi un ir novērojuši šādus simptomus, Vološčuka aicina nekavējoties vērsties pie sava ģimenes ārsta, jo slimība pati nepārejot, tai nepieciešama specifiska ārstēšana.