Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV parādsaistības sasniedz 100% no IKP

ASV parādsaistību apjoms palielinājies par 238 miljardiem dolāru (117,8 miljardiem latu) un sasniedzis 100% no iekšzemes kopprodukta (IKP) pēc tam, kad valsts likumdevēji vienojās par parāda griestu paaugstināšanu, trešdien paziņoja Savienoto Valstu Finanšu ministrija.

ASV parādsaistības palielinājušās otrdien nekavējoties pēc tam, kad prezidents Baraks Obama parakstīja likumu, kas paredz paaugstināt parāda griestus, lai novērstu valsts maksātnespēju.

Tādējādi Savienoto Valstu parādsaistību apjoms sasniedzis 14,53 triljonus dolāru (7,19 triljonus latu), salīdzinot ar 14,29 triljoniem dolāru (7,07 triljoniem latu) dienu iepriekš.

Kā ziņots, esošos parādsaistību griestus - 14,29 triljonus dolāru - ASV valdība sasniedza jau 16.maijā, taču līdzekļus aktuālajiem tēriņiem sedza neplānoti lielie nodokļu ieņēmumi, kā arī izdevumu un grāmatvedības korekcijas pasākumi.

Ekonomisti un uzņēmēji iepriekš brīdināja, ka gadījumā, ja parāda griestu paaugstināšanu neizdosies panākt līdz 2.augustam, jaunu triecienu var saņemt visas pasaules ekonomika, kas joprojām turpina atlabt pēc globālā finanšu tirgus sabrukuma 2008.gadā.

Valsts parāda griesti otrdien tika paaugstināti par 400 miljardiem dolāru (198 miljardiem latu), un tie tiks palielināti atkārtoti vairākos posmos nākamo 18 mēnešu laikā.

Pēdējo reizi, kad ASV parādsaistības pārsniedza valsts IKP apjomu, bija 1947.gadā pēc Otrā pasaules kara.