Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jinglaka Šinavatra kļūst par pirmo sievieti Taizemes premjerministra amatā

Piektdien Taizemes premjerministra amatā pirmo reizi ievēlēta sieviete, parlamentam apstiprinot apvērsumā gāztā Taizemes premjerministra Taksina Šinavatras jaunākās māsas Jinglakas Šinavatras pārliecinošo uzvaru jūlijā notikušajās vēlēšanās.

Jinglaku atbalstīja 296 no 500 parlamenta apakšpalātas locekļiem, kas atspoguļo viņas partijas «Puea Thai» un sabiedroto panākumus vēlēšanās.

«Jinglakas kundze ieguva vairāk nekā vienkāršu vairākumu šajā palātā un tādējādi Jinglakas kundze ir ievēlēta par premjerministri,» paziņoja apakšpalātas spīkers Somsaks Kiacuranonts.

«Puea Thai» un tās partneri parlamentā kontrolē trīs piektdaļas vietu pēc pārliecinošās uzvaras vēlēšanās 3.jūlijā pār līdz šim pie varas esošajiem demokrātiem.

Šinavatrai priekšā stāv smags darbs atjaunot stabilitāti karalistē pēc piecus gadus ilgušās politiskās krīzes, kas sākās pēc viņas brāļa gāšanas no amata 2006.gadā armijas sarīkotā apvērsumā, kuru atbalstīja Taizemes elite.

Pēc analītiķu domām, svarīgākais pārbaudījums Jinglakai būs vienkārši noturēšanās pie varas, jo valstij ir bagātīga pieredze ar apvērsumiem. Kopš kļūšanas par konstitucionālu monarhiju 1932.gadā Taizeme ir piedzīvojusi 18 armijas apvērsumus vai to mēģinājumus un tikai viens premjerministrs ir nostrādājis visu četru gadu pilnvaru termiņu.