Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūlijā dzīvokļu pārdošanas piedāvājumu skaits kopumā Rīgā ir pieaudzis

2011.gada jūlijā sērijveida dzīvokļu tirgū novērotas cenu izmaiņas. Sērijveida dzīvokļu cenas joprojām nedaudz pazeminās – vidēji par 0.3%. Cenu kritums ir mazāks kā pirmajā pusgadā un kopumā vērtējams kā neliels. Vidējā cena sērijveida dzīvokļiem 2011.gada jūlijā ir 588 EUR /m². Kopš 2011.gada sākuma vidējās sērijveida dzīvokļa cenas kopumā samazinājušās par 3,4%, liecina nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» pārskats. 

2011.gada sākumā vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū samazinājās. Kopš 2011.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas ik mēnesi nedaudz samazinās. Tomēr cenu samazinājums katru mēnesi ir neliels, (jūnijā un jūlijā 0,3%) un tas vairāk liek domāt par cenu stagnāciju, nevis par cenu izmaiņām.Turpmākā tirgus situācija būs atkarīga no ekonomikas atlabšanas un izaugsmes tempa, jo joprojām lielai daļai potenciālo mājokļu pircēju ir bažas par savu finansiālo stabilitāti tuvākajā nākotnē, kas bremzē pieprasījuma palielināšanos. Tāpat negatīva ietekme ir arī mājokļa uzturēšanas izdevumu pieaugumam. 

Dzīvokļu pārdošanas piedāvājumu skaits 2011.gada jūlijā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša līmeni, ir pieaudzis gan «Arco Real Estate» apskatītajos lielākajos mikrorajonos (+4,3%), gan kopumā Rīgā (+4,6%). Piedāvājumu skaits jūlijā Rīgas centrālajā daļā arī ir pieaudzis – par 6,9%.