Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaules akciju kursi turpina strauji samazināties

Pasaules fondu tirgū piektdien turpinājās straujā lejupslīde, ko ceturtdien izraisīja bažas par ASV ekonomikas atveseļošanās noturību un eirozonas parādsaistību krīzi.

Japānas «Nikkei» indekss biržas slēgšanas brīdī bija nokrities par 3,72% - līdz 9299,88 punktiem.

Savukārt Japānas «Topix» indekss piektdien zaudēja 3,07% vērtības.

Dienvidkorejas fondu tirgus piektdien piedzīvoja kritumu 3,7% apmērā, savukārt Austrālijas un Honkongas biržās reģistrēta lejupslīde attiecīgi par 4% un 4,6%.

Fondu tirgus indeksi Eiropā neilgi pēc tirdzniecības sākšanas piektdien samazinājās par 3%-4%.

Analītiķi brīdina, ka globālais fondu tirgus tuvāko nedēļu laikā saglabāsies nepastāvīgs.

«Bailes ir nozīmīgākais motīvs,» norādīja «Action Economics» pārstāvis Deivids Koens.

Bažījoties par globālās ekonomikas nonākšanu atkārtotā recesijā, akciju kursi pasaules biržās jau ceturtdien piedzīvoja strauju kritumu.

ASV indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien nokritās par 4,3% jeb 512,76 punktiem - līdz 11 383,68 punktiem, tādējādi piedzīvojot lielāko vienas dienas kritumu kopš 2008.gada decembra.

Lejupslīdi ceturtdien piedzīvoja arī divi pārējie nozīmīgākie Volstrītas indeksi, «S&P 500» indeksam nokrītoties par 4,8%, bet «Nasdaq» indeksam zaudējot 5,1%.

Kritumu ceturtdien piedzīvoja arī biržas Eiropā.

Londonas «FTSE 100» indekss ceturtdien samazinājās par 3,43%, nokrītoties līdz zemākajam līmenim kopš 2010.gada septembra.

Savukārt Frankfurtes «DAX 30» indekss samazinājās par 3,4%, bet Francijas «CAC 40» indekss piedzīvoja kritumu 3,9% apmērā.

Tajā pat laikā Milānas biržā kritums pārsniedza 5%.

Lejupslīde 5,72% apmērā ceturtdien reģistrēta arī Sanpaulu biržā, bet Meksikas biržā fiksēts samazinājums par 3,4%.

Pēdējās dienās vērojamā apjomīgā vērtspapīru pārdošana ir smagi skārusi investorus.

Pēdējo deviņu tirdzniecības sesiju laikā ASV indekss «S&P 500» ir zaudējis 1,37 triljonus dolāru vērtības.

Londonas «FTSE 100» vērtība samazinājusies par 160,9 miljardiem sterliņu mārciņu, «DAX 30» - par 85,5 miljardiem eiro, bet «CAC 40» - par 13,6 miljardiem eiro.

Eksperti norāda, ka šogad globālais fondu tirgus cenšas pārdzīvot vairākus nozīmīgus satricinājumus.

Gada pirmajā pusē Japānu skāra postoša zemestrīce un cunami, kas negatīvi ietekmēja pasaules trešās lielākās ekonomikas atveseļošanos.

Tajā pat laikā globālo ekonomiku negatīvi ietekmēja arī naftas cenu kāpums, ko izraisīja nemieri Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.