Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krasi sarūk nepilsoņu interese par Krievijas pilsonību

Šogad krasi samazinājies to Latvijas nepilsoņu skaits, kas pieņēmuši citas valsts pilsonību un atteikušies no sava nepilsoņa statusa Latvijā, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika.

Pārvaldes pārstāvis Andrejs Rjabcevs portālam «Apollo» pavēstīja, ka kopumā gada pirmajos sešos mēnešos PMLP izskatījusi 1587 iesniegumus no personām, kas pieņēmušas citas valsts pilsonību un vēlējušās atteikties no sava līdzšinējā nepilsoņa statusa Latvijā. Turpretī gadu iepriekš tādā pašā laika posmā citas valsts pilsonību bija pieņēmuši gandrīz divreiz vairāk nepilsoņu - 2802.

Nepilsoņi arī šogad visbiežāk izvēlējušies Krievijas pavalstniecību, taču bijusi interese arī par Lietuvas, Ukrainas, Baltkrievijas un Vācijas pilsonību.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados saglabājusies arī tendence, ka nepilsoņi pieņem citas valsts pilsonību, taču vēlas palikt dzīvot Latvijā, norāda PMLP. Šīm personām ir iespēja noformēt pastāvīgās uzturēšanās atļauju, taču ar nosacījumu, ka dokumentus par atteikšanos no nepilsoņa statusa tie Pārvaldē iesnieguši 30 dienu laikā pēc jaunās pilsonības iegūšanas.