Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC pārdēvē par «Šlesera Reformu partiju LPP/LC»

Partijas «LPP/LC» biedri kongresā piektdien nobalsoja par partijas nosaukuma maiņu startam 11.Saeimas vēlēšanās - politiskais spēks startēs kā «Šlesera Reformu partija LPP/LC».[papildināts viss teksts]

Nosaukuma maiņu, grozot partijas statūtus, atbalstīja delegātu vairākums jeb 110 biedri, pret bija 44, savukārt pieci biedri atturējās. Uz ārkārtas kongresu pulcējušies 168 partijas biedri.

Šlesers savā uzrunā izaicināja eksprezidentu Valdi Zatleru, kurš nodibinājis Zatlera Reformu partiju, kā arī citas partijas atklāt savas kārtis un nosaukt savus ministru amatu kandidātus. Savukārt Šlesera ierosinājumu mainīt nosaukumu kongresa delegāti apsveica ar aplausiem.

LPP/LC līderis norādīja, ka Zatlers ir likvidējis lokomotīvju principu, taču līdz ar savas partijas dibināšanu ir kļuvis par vienīgo lokomotīvi Latvijā.

«Ir jāspēlē pēc noteikumiem, tādēļ es piedāvāju uz vēlēšanām koriģēt partijas nosaukumu uz «Šlesera Reformu partiju LPP/LC»,» ierosināja Šlesers.

Arī partijas ģenerālsekretārs Andris Bērziņš un Rīgas vicemērs Andris Ameriks, uzstājoties debatēs, atbalstīja partijas nosaukuma maiņu uz vēlēšanām, pēc tam atgriežoties pie līdzšinējā. Bērziņš sacīja, ka tas sabiezinātu krāsas un liktu padomāt par Zatlera divkosību.

Savukārt ekspremjers un Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis, uzsitot ar dūri galdā, stingri neatbalstīja partijas nosaukuma maiņu, nodēvējot tās par bērnu spēlītēm. Viņš aicināja svītrot šo jautājumu no darba kārtības. Turklāt viņš norādīja, ka nevienā demokrātiskā partijā Eiropā nosaukumā nav atspoguļots līdera vārds.

Jau vēstīts, ka 23.jūlijā nodibināta Zatlera Reformu partija.