Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs reklamējas presē Ventspils pilsētas domes apmaksātās publikācijās

Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš ir iespējamais Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts un varētu būt tā saucamais «saraksta stūmējs» Saeimas vēlēšanās Rīgas apgabalā, reklamējas presē Ventspils pilsētas domes apmaksātās publikācijās. Politikas pētniecības centrs «Providus» šajā rīcībā saskata pilsētas naudas izmantošanu politiskai aģitācijai, savukārt Lembergs uzskata, ka šādi tikai realizējis Satversmes noteiktās pilsoņa tiesības uz vārda brīvību.

Piektdien laikrakstā «Dienas Bizness» pašvaldības sagatavotā un apmaksātā publikācijā Lembergs ne vien slavē Ventspils sasniegumus, bet arī pauž viedokli par aktuālajiem politiskajiem notikumiem valstī, piemēram, kritizējot savu šī brīža galveno politisko oponentu, eksprezidentu Valdi Zatleru, kurš esot «četrus gadus noslinkojis».

Ventspils pilsētas pašvaldības piektdien izvietotā reklāma laikrakstā «Dienas Bizness», kurā uz jautājumiem atbild Lembergs, ir līdz šim vēl nenovērota, ciniska reklamēšanās uz pilsētas resursu rēķina, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda politikas centra «Providus» pētniece Iveta Kažoka.

Kā skaidroja politoloģe, saturiski reklāmā ir skaidri redzams, ka tā ir Zaļo un zemnieku savienības vai paša Lemberga priekšvēlēšanu kampaņas daļa, un tādā gadījumā tas ir administratīvo resursu nelietderīgas izmantošanas gadījums, kad no pilsētas budžeta tiek apmaksāts propagandas materiāls.

Arī iepriekšējās Saeimas priekšvēlēšanu laikā ir bijuši reklāmas materiāli, kurus apmaksāja valsts vai pašvaldību institūcijas. Kažoka kā piemēru minēja Rīgas brīvostas izvietotos reklāmas klipus, kuros iedzīvotāji tika aicināti nākt uz brīvostas svētkiem un kuros bija redzams Ainārs Šlesers (LPP/LC), tomēr tajos viņš nerunāja par politiku, saviem konkurentiem un par priekšvēlēšanu uzstādījumiem. «Bet šeit visas robežas ir pārkāptas. Tik ciniski iepriekš nebija,» norādīja politikas pētniece.

Pēc Kažokas vārdiem, šajā gadījumā kāda Ventspils domes amatpersona, iespējams, ir pārkāpusi vai ļaunprātīgi izmantojusi savas pilnvaras, pieļaujot reklāmas apmaksu no pilsētas budžeta.

«Muļķības! Kāda aģitācija? Tas ir mans viedoklis, ko paudu, realizējot Satversmes 100.pantā noteiktās pilsoņa tiesības. Es vērtēju bijušā prezidenta darbu. Es taču tajā intervijā neaģitēju nebalsot par Zatleru vai balsot par kādu citu,» aģentūrai LETA sacīja Lembergs.

AS «Diena» Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegtajos politiskās aģitācijas izcenojumos 11.Saimas priekšvēlēšanu laikā norādījusi, ka reklāma vienas lapas apjomā maksā 1200 latus. Laikrakstā izvietotā Ventspils pašvaldības reklāma ir uz divām pilnām lapām, tātad tā kopējā cena varētu būt 2400 lati no pilsētas budžeta.

Kā aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļā, laikrakstā «Dienas Bizness» ievietotā pašvaldības reklāma, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, izmaksājusi Ls 2415,60. Šāds pašvaldības apmaksāts pielikums par Ventspili šajā laikrakstā tiek ievietots regulāri vienu reizi gadā.

KNAB pagaidām nesniedz savu vērtējumu par izvietoto Ventspils pilsētas domes sagatavoto un apmaksāto reklāmu.