Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ukrainas tiesa liek apcietināt Timošenko

Kijevas tiesa piektdien nolēma apcietināt par varas ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēto bijušo premjerministri Jūliju Timošenko.

Tiesnesis Rodions Kirejevs nolēma apmierināt prokuratūras lūgumu apcietināt Timošenko, jo viņa vairākkārt esot pārkāpusi iepriekš tiesas noteikto drošības līdzekli.

Prokuratūra norāda, ka Timošenko nav pietiekami nopietni izturējusies pret tiesas procesu, kā arī mikroblogošanas vietnē «Twitter» publicējusi izsmejošus komentārus par tiesnesi un lieciniekiem.

Kā teikts tiesas lēmumā, apcietinājuma iemesls «ir apsūdzētās pieļautie sistemātiskie pārkāpumi, tostarp liecinieku izjautāšanas traucēšana».

Prokurore Lilija Frolova Timošenko rīcību raksturoja kā nepieņemamu un otro reizi pēdējo divu nedēļu laikā lūdza tiesu piemērot apsūdzētajai arestu.

Reaģējot uz šādu prokurores paziņojumu, Timošenko ironiski mudināja «tagad pievērsties ierosinājumam izpildīt nāvessodu nošaujot. Iedodiet viņai (prokurorei) revolveri.«

Līdz šim tiesa bija ierobežojusi Timošenko pārvietošanās brīvību, liedzot viņai atstāt Kijevu.

Rokudzelžos pēc pašas Timošenko lūguma viņa tika saslēgta ārpus tiesas zāles, jo politiķe nevēlējās, lai to redz viņas atbalstītāji.

Kad apsūdzētā tika izvesta no tiesas zāles, viņas atbalstītāji skandēja «kauns!». Savukārt viņas sabiedrotie parlamenta deputāti iesaistījās sadursmēs ar miliciju.

Jau ziņots, ka piektdien Timošenko lietā negaidīti liecību sniedza pašreizējais premjerministrs Mikola Azarovs.

Timošenko uzrādītas apsūdzības varas ļaunprātīgā izmantošanā saistībā ar jauno enerģijas līgumu, ko viņa parakstīja ar Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu pēc īsā gāzes padeves pārtraukuma no Krievijas 2009.gada sākumā. Prokuratūra uzskata, ka šī vienošanās valstij nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (92,40 miljonu latu) apmērā.

Ja tiks pierādīta viņas vaina, politiķei draud desmit gadu cietumsods.