Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Māra Gaiļa attīstītā «Chaula.tv» sāk aktivitātes

Ekspremjera un uzņēmēja Māra Gaiļa attīstītais televīzijas kanāls jauniešiem «Chaula.tv» ar konkursa palīdzību jauniešu vidū meklēs reportierus.

Kā biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «Chaula.tv» biroja vadītāja Iluta Čevere, TV kanāls sadarbībā ar «Biznesa augstskolas «Turība"» Sabiedrisko attiecību fakultāti izsludinājis konkursu Latvijas jauniešiem «Topošais reportieris», kura pieci labākie dalībnieki saņems iespēju savas radošās idejas realizēt «Chaula.tv» studijā Rīgā un 30% atlaidi studijām pirmajā studiju gadā «Turībā».

Konkursa noteikumi paredz, ka dalībnieki sociālajā vietnē «Youtube.com» ievieto vismaz divus pašu veidotus video sižetus brīvā formā par sev aktuālām tēmām un kopā ar pieteikuma anketu nosūta konkursa organizētājiem.

Par konkursa dalībnieku var kļūt ikviens vidusskolas skolēns, absolvents vai jauniešu grupa. Pieteikties konkursam var līdz 25.augustam, bet uzvarētāji tiks paziņoti 30.augustā.

«Chaula.tv» būs jauna, interaktīva televīzija, kuras saturu iespējams radīt pašiem jauniešiem, piesakot raidījumu tēmas un veidojot sižetus. Viens no «Chaula.tv» mērķiem ir veicināt jauniešu izglītību komunikācijā un mediju jomā. To palīdz realizēt sadarbība ar «Turības» Sabiedrisko attiecību fakultāti un tās TV studiju.

Konkursu «Topošais reportieris» atbalsta SIA «Digitālās ekonomikas attīstības centrs» (DEAC) un SIA «VESet».

Jau ziņots, ka Gailis septembrī plāno prezentēt ar «DEAC» kopīgi radīto televīziju jauniešiem «Chaula TV». Paredzēts, ka TV saturu veidos studenti un skolu jaunieši paši, veidojot, piemēram, skolas ziņas, mūzikas klipus, konkursus, sporta aktivitātes un visu, kas pašiem šķiet interesants.

«Ideja ir apgādāt skolas ar nelielām TV studijām, kas būs balstītas uz «Cinegy» tehnoloģijām. Skolēni sev svarīgo saturu varēs ierakstīt un standartizētā formātā ievietot «Chaula TV» arhīvā. Materiāls ar mazu izšķirtspēju tiks parādīts jaunajā portālā «Chaula TV», un pēc tam augstā izšķirtspējā raidīsim Latvijā to, kas ir visvairāk pieprasīts,» sacīja Gailis.