Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NATO iznīcinātāji divas nedēļas nav patrulējuši Igaunijas gaisa telpā

Igaunijas gaisa telpa divas nedēļas esot palikusi bez NATO iznīcinātāju aizsardzības, ziņo igauņu mediji.

Trīs Igaunijas policijas un robežapsardzības departamenta helikopteri šajā laikā esot atradušies remontā, un tāpēc virs Igaunijas savus lidojumus nav varējuši veikt arī NATO iznīcinātāji, kas bāzējas Lietuvā, atsaucoties uz anonīmiem avotiem sestdien vēsta laikraksts «Outuleht».

Saskaņā ar instrukcijām uznīcinātāju patrulēšanas laikā glābšanas helikopteriem jābūt pastāvīgā gatavībā, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu palīdzību kaujas lidmašīnu pilotiem.

Igaunijas Aizsardzības spēku preses sekretāre apstiprināja, ka NATO iznīcinātāji patiesi pēdējās divas nedēļas nav patrulējuši valsts gaisa telpā.

«Sākot ar 23.jūliju NATO iznīcinātāji neveica Igaunijas gaisa telpā treniņlidojumus, taču tie notika Latvijas un Lietuvas gaisa telpā,» norādīja ministrijas pārstāve. «Igaunijas gaisa telpas pārkāpuma gadījumā, vai rodoties nepieciešamībai ātri reaģēt uz kādu citu incidentu, iznīcinātāji izlidotu.«

Šobrīd Baltijas valstu gaisa telpā rotācijas kārtībā patrulē Francijas gaisa spēku iznīcinātāji.