Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trīs «Elkor» lietā aizturētie atbrīvoti no apcietinājuma

Šīs nedēļas beigās no apcietinājuma atbrīvotas trīs «Elkor» uzņēmumu amatpersonas, kuras aiz restēm bija kopš jūnija vidus, vēsta portāls «pietiek.com».

Avoti Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP) portālam «pietiek.com» atzina, ka faktiskais amatpersonu atbrīvošanas no apcietinājuma iemesls ir šīs lietas izmeklētājas došanās atvaļinājumā, līdz ar to nav bijis jēgas uzņēmuma pārstāvjus tuvākajā laikā turpināt turēt apcietinājumā, jo vairāk tāpēc, ka visas pašlaik nepieciešamās izmeklēšanas darbības ar viņiem veiktas.

Līdz šim izmeklētāji neatklāja aizturēto un apcietināto personu identitāti. No avotiem IeVP «pietiek.com» noskaidroja, ka salīdzinoši būtiskākā amatpersona no šīm trim ir Andrejs Horhorins, kurš jau vairāk nekā desmit gadus darbojies dažādās «Elkor» izpildstruktūrās - cita starpā bijis arī SIA «Elkor līzings» un SIA «Podiums» direktors. 2002.gadā viņš uz laiku pabijis arī SIA «Elkor grupa» līdzīpašnieks, - tad viņš kļuva par uzņēmuma 5% kapitāldaļu īpašnieku.

Nekas sīkāk par to, kādi tieši noziedzīgi nodarījumi inkriminēti Horhorinam un pārējām «Elkor» amatpersonām, pagaidām nav zināms, raksta portāls.

Pašlaik, kā rāda «Lursoft» datu bāze, 1971.gadā dzimušais Horhorins «Elkor» uzņēmumos vairs neieņem nevienu amatu, arī ne kādā no viņam pilnībā piederošajiem uzņēmumiem «Fleris» un «AV Tehnika». Tiesa, vēl līdz šā gada 6.jūlijam viņš bijis SIA «Elkor līzings» valdes loceklis.

LETA jau ziņoja, ka 16.jūnijā policija veica kratīšanu tirdzniecības tīkla «Elkor» veikalos un birojā. Process tika sākts pēc Krimināllikuma 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā un organizētā grupā, kā arī 217.panta par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. Policija kratīšanu laikā izņēmusi virkni lietisko pierādījumu - datorus, dokumentus.

20.jūnijā Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics aģentūru LETA informēja, ka šajā kriminālprocesā aizturētajām personām - veikalu operatora SIA «ETG» darbiniekam un ar to saistītā uzņēmuma darbiniekam - piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Policija konstatēja, ka SIA «ETG» tirdzniecības vietās tiek veikta grāmatvedības un statistiskas informācijas noteikumu pārkāpšana un dokumentu viltošana ar mērķi iegūt neuzskaitītus skaidras naudas līdzekļus, kuri tālāk tiek legalizēti un izmantoti uzņēmuma turpmākai saimnieciskai darbībai, iepriekš informēja Rinkevics.

Oficiāli visu «redzamo» «Elkor» kompāniju boss ir jau ilgāku laiku ASV dzīvojošais Aleksandrs Popovs, savukārt grupas nekustamie īpašumi lielākoties oficiāli pieder Andrejam Vlasovam, kurš jau labu laiku ir Rīgas dārgākās zemes īpašnieks, raksta portāls «pietiek.com».

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, arī iepriekš parādījušās dažādas ziņas par iespējamo «Elkor» negodprātīgo rīcību. 2009.gada jūlijā internetā parādījās video sižets, kurā redzams, kā kādā Latvijas uzņēmumā nauda tiek maksāta aploksnēs. Video redzams, ka kāda sieviete no kartona kastes izņem aploksni ar naudu un iedod to, visticamāk, darbiniekam.

Interneta vietnē «YouTube.com» ievietotā video pievienotajos komentāros pieļauts, ka uzņēmums, kurā tiek veikta amatieru video fiksētā aplokšņu algu izmaksa, ir «Elkor». Tāpat video sižetā redzams, ka telpā, kurā notiek minētās darbības, atrodas vairāki priekšmeti ar «Elkor» simboliku. «Elkor» pārstāvji toreiz kategoriski noliedza algu izmaksu aploksnēs, norādot, ka «Elkor» saviem darbiniekiem algas maksā likumīgi un aplokšņu algu izmaksa uzņēmumā netiek veikta.

Pēc «Elkor» datiem, «Elkor» tirgus daļa Latvijas elektronikas preču tirgū ir aptuveni 20%.

«Elkor» galvenie darbības virzieni ir mājsaimniecības, elektropreču, sporta preču, sieviešu, vīriešu apģērbu, apavu, tekstilpreču, mēbeļu, preču bērniem, sakaru līdzekļu, datoru, santehnikas preču, grīdu segumu, trauku, fotopreču, mūzikas instrumentu, tapešu un citu preču vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība.

2010.gadā «Elkor» apgrozījums sasniedza 34,15 miljonus latu, nodokļos tika samaksāti vairāk nekā 2,3 miljoni latu.

Uzņēmumā strādā vairāk nekā 800 darbinieku.