Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīķe-Freiberga brīdina «Vienotību» par šantāžas valgiem

Ja «Vienotība» deklarēs, ar kuriem politiskajiem spēkiem neies kopā, tad partijai draud nokļūšana atlikušo partneru pārlieku lielā ietekmē un šantāžas valgos, teikts eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas partijai adresētā vēstulē, kura tika nolasīta partijas «Vienotība» dibināšanas kongresā.

Eksprezidente apsveikumā atzīmē, ka dialogam un debatēm kā demokrātijas izpausmēm būtu jāvalda arī dažādu partiju starpā.

«Ir jābūt gataviem dialogam ar visiem Saeimā ievēlētajiem spēkiem, bez izņēmuma, lai meklētu iespējamas sadarbības veidus, kā jau tas notiek nobriedušās Rietumu demokrātijās. Lieki piebilst, ka tas nebūt nenozīmē atteikšanos no saviem principiem vai vērtībām. Taču jau pirms vēlēšanām kategoriski noraidīt dialoga iespējamību ar potenciāliem partneriem, manā uzskatā, ir nopietna stratēģiska kļūda, jo tā var novest pie nonākšanas citu partneru pārlieku liela iespaida un pat šantāžas valgos,» apsveikumā raksta Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente apveica politisko spēku ar ilgi gatavoto un vēsturiski nozīmīgāko soli, kurš liecina par politisko briedumu. Viņa uzsvēra, ka vienotība nav vadonība, jo demokrātiskas partijas ietvaros ir jānotiek plurālai viedokļa apmaiņai, ja vien deklarētie principi tiek pilnībā atzīti.

«Vienotības» partijas izveidošana ir loģisks turpinājums visam tam, kas paveikts, kopš dzima un īstenojās «Vienotības» kā vēlēšanu apvienības ideja, uzskata Vīķe-Freiberga.

Viņa jaunizveidotajai partijai novēlēja spēku, drosmi un radošu darbu.

«Nesenajā referendumā Latvijas vēlētāji ir skaidri pateikuši, ka vēlas redzēt nopietnas pārmaiņas pastāvošajā politiskā klimatā. Tas attiecas uz visiem politiskiem spēkiem, bez izņēmuma. Novēlu, lai «Vienotība», pārtopot par partiju, saprastu, cik tas ir liels izaicinājums un lai tās biedri būtu gatavi pielikt visas pūles, lai Latvijas vēlētajiem atkal sniegtu nopietnu izvēles alternatīvu 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās,» raksta eksprezidente.

Kā ziņots, šodien Valkā nodibināta partija «Vienotība».