Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naktī divi sēņotāji apmaldās mežā un zvana glābējiem

Naktī uz pirmdienu glābēji snieguši palīdzību diviem sēņotājiem, kuri bija apmaldījušies mežā Ogres pusē, portāls «Apollo» uzzināja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ķeipenes posteņa ugunsdzēsēji plkst.00.41 saņēma zvanu no sēņotājiem, ka viņi ir nomaldījušies un nevar atrast ceļu ārā no meža.

Ugunsdzēsēji centās pēc iespējas precīzāk uzzināt no sēņotājiem viņu iespējamo atrašanās vietu, iztaujājot gan par tuvumā redzētajiem objektiem, gan vietu, kur viņi ir iegājuši mežā un cik ilgi tajā uzturējušies, kā arī objektiem, kurus viņi ir šķērsojuši.

Noskaidrojot aptuveno sēņotāju atrašanās vietu, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot automašīnas skaņas un gaismas signālu, palīdzēja sēņotājiem izkļūt no meža un nogādāja viņus līdz mediķiem.

VUGD atgādina, ka dodoties sēņot vai ogot, ir jāņem līdzi pilnībā uzlādēts mobilais telefons un jācenšas atcerēties dabas vai cilvēku veidotus objektus, kuriem tiek paiets garām, tādējādi palīdzot glābējiem noteikt aptuveno atrašanās vietu.

Ja gadās apmaldīties mežā un pašu spēkiem nav iespējums atrast ceļu ārā no tā, jāzvana pa tālruni 112.