Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilks: nenoteiktība investīciju vidē palielināsies

Pēdējie notikumi starptautiskajos finanšu tirgos turpmāk radīs daudz lielāku nenoteiktību un dažādas spekulācijas investīciju jomā, aģentūrai LETA norādīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Komentējot ASV kredītreitinga pazemināšanu un finanšu tirgu pesimistisko noskaņojumu, Vilks prognozēja, ka patērētāji visā pasaulē kļūšot uzmanīgāki, samazinot arī kopējo patēriņa apjomu.

Tomēr potenciālie investori joprojām meklēšot tā saucamās «drošības saliņas», kuras veiksmīgi pārvarējušas krīzi, un šeit jau paveroties iespēja Latvijai. Latvija uz kopējā fona izskatoties labi, un tas varētu būt viens no argumentiem investīciju pieplūdumam, jo «nauda mīl stabilitāti».

«Investori turpinās meklēt partnerus, un šeit jau paveras mūsu uzņēmēju iespējas izmantot krīzi sev par labu. Tāpat aizņemt citu valstu uzņēmēju nišas,» sacīja Vilks.

Pēc ministra teiktā, kredītreitinga samazinājums ASV bijis jau sagaidāms un tas varētu būt labs signāls, lai ieviestu nepieciešamās pārmaiņas un atjaunotu finanšu tirgu stabilitāti. Pozitīvi esot arī tas, ka kredītreitingu aģentūras beidzot saņēmušas drosmi pateikt savu vērtējumu par lielo valstu ekonomiku, jo līdz šim no to vērtējuma zināmā mērā lielākie «cietušie» bijuši tikai mazās valstis, norādīja ministrs.

LETA jau ziņoja, ka Āzijas fondu tirgū arī pirmdien bija vērojama lejupslīde, investoriem reaģējot uz ASV kredītreitinga pazemināšanu un turpinot bažīties par globālās ekonomikas perspektīvām.

Tokijas biržas indekss «Nikkei-225» pirmdien nokritās par 2,18% - līdz 9097,56 punktiem, tādējādi sasniedzot zemāko līmeni kopš 17.marta.

Seulas biržā pirmdien reģistrēts kritums par 3,82%, bet Sidnejā - par 2,91%.

Jaunu rekordaugstu līmeni pirmdien sasniedza arī zelta cena, kas skaidrojams ar investoru vēlmi ieguldīt līdzekļus drošos aktīvos.