Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: Ventspils pilsētas svētkos sarīko pret Lembergu vērstas akcijas

Ventspils pilsētas svētkos, 6.augustā, Ventspilī notikušas akcijas, kas netieši, bet nepārprotami bija vērstas pret pilsētas mēru Aivaru Lembergu («Latvijai un Ventspilij»), novēroja aģentūra LETA. Lembergs to uzskata par nomelnošanas kampaņu un aicina partiju «Vienotība» pieskaitīt tās izmaksas saviem priekšvēlēšanu kampaņas izdevumiem.

Ventspilnieki sestdien virs pilsētas manījuši lidojam lidmašīnu, kurai «astē» bijis piestiprināts banneris ar uzrakstu «Aivar, zūd ietekme?». Savukārt sestdienas vakarā Ostas ielas promenādē notikušajā koncertā pirms svētku salūta cilvēki bija ievērojuši krāsainus balonus ar uzrakstiem «Aivar, ja tu būtu saimnieks - nezagtu!». Pēc aculiecinieku teiktā, balonus rokās turējuši arī bērni. Abas akcijas ir nofilmētas un apskatāmas internetā.

Portālā «Ventasbalss.lv» vairāki komentētāji pauduši sašutumu, taču ir arī pozitīvas atsauksmes par šādu akciju.

Abu akciju organizatori sevi nav atklājuši. Bezpartejiskais Ventspils domes opozīcijas deputāts Vladislavs Šafranskis, kurš bieži veltījis asu kritiku Ventspilī valdošajai partijai «Latvijai un Ventspilij» un Lembergam, aģentūrai LETA sacīja, ka viņam ar šīm akcijām neesot nekāda sakara, viņš tās neesot organizējis un arī nezinot, kurš to varētu būtu darījis. Turklāt opozīcijas deputāts apgalvoja, ka ir redzējis «skaistus balonus» ar jau minētajiem uzrakstiem, taču pilsētas svētku laikā viņš neesot ievērojis nevienu akciju, kas būtu vērsta pret Aivaru Lembergu.

«Ja tā būtu organizēta akcija, domāju, ka tās organizatori paši sevi jau būtu atklājuši,» piebilda Šafranskis.

Pēc aculiecinieku teiktā, ar šādu balonu rokā sestdienas vakarā esot redzēts arī iepriekšējā sasaukuma Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis, kurš domē tika ievēlēts no partijas «Jaunais laiks» saraksta. Viņa brālis Ivars Landmanis pašreizējā Ventspils domes sasaukumā pārstāv «Vienotību». Aivis Landmanis aģentūrai LETA apstiprināja, ka tiešām koncerta laikā turējis rokā šādu balonu, jo tas esot svētku simbols.

«Mēs vienkārši aizgājām paklausīties koncertu. Gribējām parādīt, ka šajā pilsētā var būt viedokļu dažādība. Mums ir svarīgi, lai būtu vārda brīvība,» sacīja Landmanis. Viņš apgalvo, ka šādi paudis savu kā privātpersonas viedokli, un šeit nebūtu jāsaskata politiska aģitācija. Viņš pats neko neesot organizējis, un balonu viņam esot piedāvājuši cilvēki. Kas tie par cilvēkiem, Landmanis neatklāja. Ar lidmašīnu gan viņam neesot nekāda sakara, apgalvoja Landmanis.

Arī Lembergs apstiprināja, ka Landmanis redzēts ar balonu rokā. Ventspils mērs nešaubās, ka tā bijusi politiska aģitācija ar nolūku viņu nomelnot: «Ir priekšvēlēšanu laiks. Es ceru, ka gan visi 10 baloni, gan lidmašīnas īre tiks ieskaitīta «Vienotības» priekšvēlēšanu izdevumos.»

«Es uzskatu, ka ir nožēlojami priekšvēlēšanu aģitācijā iesaistīt bērnus,» piebilda Lembergs. Ar vienu zēnu, kurš turējis šādu balonu, Ventspils mērs esot pat nedaudz papļāpājis.

Ventspils mērs esot bijis liecinieks cilvēku neapmierinātībai ar šādu akciju - viss esot beidzies ar to, ka no 10 baloniem palicis tikai viens - daļa balonu esot aizvākti, daļa tikuši pārdurti.

Pilsētas svētkos Ventspils lidosta piedāvāja interesentiem apskatīt pilsētu no augšas, lidojot ar četrvietīgu lidmašīnu «Cessna 172». Taču, kā norādīja Ventspils lidostas valdes priekšsēdētājs Ints Sēlis, lidmašīnai «Cessna 172» nekāds banneris «astē» nav bijis piestiprināts. Lidmašīna ar banneri arī neesot izmantojusi Ventspils lidostu kā pacelšanās un nosēšanās vietu.