Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atrod bīstamas psihotropas vielas, kuras paredzēja tirgot sportistiem

Veicot izmeklēšanu, Valsts ieņēmuma dienesta (VID) darbinieki par aizdomās turamām atzina divas personas saistībā ar kādā Latvijas uzņēmumam piederošā noliktavā lidostā «Rīga» atrastajām kastēm, kurās deklarētās kravas vietā atradās efedrīns.

To portālam «Apollo» pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļā, norādot, ka deklarētā krava bijusi reklāmas cepurītes, taču patiesībā kastēs atrasta psihotropā viela - efedrīns.  

Tiek informēts, ka 5.jūlijā, veicot operatīvās darbības pasākumus starptautiskās sadarbības ietvaros ar kādas Eiropas Savienības valsts muitas dienestu, VID darbinieki kādā Latvijas uzņēmumam piederošā noliktavā lidostā «Rīga» pārbaudīja kāda Meksikas uzņēmuma sūtījumu, kas bija adresēts kādai Latvijas fiziskai personai.

Saskaņā ar pavaddokumentiem, sūtījumā vajadzēja atrasties reklāmas precei - cepurēm, taču kravas pārbaudes laikā tika konstatēts, ka sūtījumā atrodas divas kartona kastes ar kopējo svaru 28 kilogrami, kurās iepakotas 192 baltas plastmasas bundžas.

Plastmasas bundžās atradās kopumā 19 200 caurspīdīgas kapsulas ar pelēkbrūnu pulverveida vielu (katrā bundžā 100 kapsulas).

Arī Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes atzinums apliecināja, ka izņemto kapsulu aktīvā sastāvdaļa ir efedrīns vai pseidoefedrīns, un kapsulas satur šo bīstamo psihotropo vielu lielā apmērā.

Par notikušo VID ierosināja kriminālprocesu, bet par aizdomās turamām atzītas divas personas - 1971.gadā dzimis Latvijas nepilsonis un 1971.gadā dzimis Latvijas pilsonis.

Abas personas, izmantojot sev piederošu SIA nodarbojās ar legālu sportistu uztura un pārtikas piedevu tirdzniecību veikalā un ar interneta starpniecību, kas VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistiem rada aizdomas par iespējamo bīstamo vielu ļaunprātīgu izmantošanu un nonākšanu legālā tirdzniecībā, radot atkarību un būtisku kaitējumu cilvēku veselībai.