Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas valsts parāds trīs gadu laikā varētu trīskāršoties

Krievijas valsts parāds, kas pēdējo gadu laikā ir bijis salīdzinoši neliels, nākamo trīs gadu laikā varētu trīskāršoties, atsaucoties uz Krievijas Finanšu ministrijas paziņojumu, vēsta laikraksts «Vedomosti».

Laikraksts norāda, ka valdība tuvāko gadu laikā plāno aizņemties vairākus miljardus ASV dolāru, lielākoties valsts iekšējā vērtspapīru tirgū, kā dēļ parāda apjoms līdz 2014.gadam pieaugs līdz 17% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Nepieciešamība aizņemties skaidrojama ar gauso ekonomisko izaugsmi un pieaugošajiem valdības izdevumiem.

Finanšu ministrijas ziņojumā, ko šonedēļ izskatīs Krievijas valdība, prognozēts, ka 2012. un 2013.gada budžeta deficīts būs 2,7% no IKP, taču aizņēmumi palīdzēs to samazināt līdz 2,3% 2014.gadā.

Kā ziņo laikraksts, 1.jūlijā Krievijas valsts parāda apmērs bija 4,6 triljoni rubļu (78,6 miljardi latu), taču 2014.gadā tas sasniegs 12 triljonus rubļu.

Desmit triljonus rubļu no šīs naudas Krievija plāno aizņemties iekšējā tirgū, bet divus triljonus rubļu - ārvalstu tirgos, raksta «Vedomosti».

«Taupības laiki Krievijā ir beigušies. Tagad sākusies jauna dzīve, pilna ar aizņēmumiem, tēriņiem un budžeta riskiem,» laikrakstam paziņoja kāda Krievijas finanšu ministrijas amatpersona.

Krievijai augsto naftas cenu laikā izdevās uzkrāt rezerves vairāku desmitu miljardu ASV dolāru apmērā, kas palīdzēja valstij pārvarēt 2008.gadā pārvarēt globālo finanšu krīzi.

Taču finanšu ministrijas ziņojumā norādīts, ka šie fondi līdz 2013.gadam tiks izsmelti, ja naftas cena par barelu 2012.gadā būs zemāka par 93 ASV dolāriem.

Ekonomisti gan apgalvo, ka šāda pamatnostādņu maiņa varētu būt nevietā, ņemot vērā pašreizējo nedrošību pasaules ekonomikā, ko radījušas problēmas ASV un atsevišķu eirozonas valstu budžetos.