Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs bijis tuvu kandidēšanai; zināmi iemesli, kāpēc nekandidēs

Ventspils mērs Aivars Lembergs šoreiz kandidēšanai Saeimas vēlēšanās bijis tuvāk nekā jebkad un viens no iemesliem, kādēļ viņš šo lēmumu nav spējis pieņemt, ir jau šobrīd zināmais tiesvedības kalendārs nākamajam gadam, kas paredz ierašanos Rīgas apgabaltiesas namā teju katru dienu, vēstī portāls «Pietiek.com», atsaucoties uz portāla rīcībā esošu informāciju.

Šoreiz tas nebija politiskais teātris, kā varēja šķist pēc daudzajām reizēm, kad Lembergs bija uzturējis intrigu, bet beigās tik un tā paziņojis, ka Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

Kā raksta «Pietiek.com», ZZS šoreiz līdz pēdējai minūtei bija centusies Lembergu pierunāt uz kandidēšanu, apzinoties citādi sliktās izredzes vēlēšanās, tādēļ zaļo zemnieku līderi pirmdienas preses konferencē līdzās Ventspils mēram izskatījās sašļukuši.

Pēc vairāku klāt bijušo stāstītā, ZZS cilvēki Lembergu par kandidēšanu bija centušies pierunāt līdz pēdējai minūtei, par ko ļāva noprast arī Ventspils mēra preses konferences kavēšanās, kuras sākums bija nolikts tūlīt pēc zaļo zemnieku valdes sēdes.

Vēl pirmdienas pusdienlaikā no informētiem avotiem ar Lemberga interesēm saistītās aprindās, sākot no politiskajām, līdz tranzītbiznesa un juristu, bija dzirdami pilnīgi pretēji viedokļi par to, vai viņš paziņos par kandidēšanu no ZZS saraksta.

Tie, kuri apzinājās šī lēmuma izšķirošo nozīmi esošajā situācijā pēc Saeimas atlaišanas un Lemberga izraudzīšanās par galveno mērķi «karā» pret oligarhiem, uzturēja intrigu, apgalvojot, ka Ventspils mērs ir tuvu tam, lai ietu sarakstā. 

Tas, kādēļ Lembergs nosvērās par nekandidēšanu, pēc portāla «Pietiek.com» rīcībā esošās informācijas, saistīts arī ar to, ka Ventspils mērs par savu izšķirošo kaujas lauku uzskata nevis ārkārtas vēlēšanas, bet tiesas zāli. Jau tapis zināms nākamā gada tiesas kalendārs, kas atšķirībā no vaļīgā vasaras režīma Lembergam prasīs ierasties tiesas zālē uz tā dēvētās Ventspils amatpersonu lietas izskatīšanu teju vai katru dienu.