Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā atdzimusi bīstama sekta

Latvijā parādījusies bīstama sekta ar nosaukumu «Baltā brālība». Tās locekļi 1990.gados aktīvi dalīja bukletus, tomēr pēc 1993.gada sektas darbība apsīka un tā Latvijā darbībā nebija novērota, vēstī laikraksts «Vesti Segodņa».

Sektas darbība apsīka pēc tam, kad Kijevā arestēja tās līderus Marinu Cvigunu un Juriju Krivonogovu.

Latvijā kā reliģiska organizācija tā reģistrēta nav un, iespējams, tā Latvijā atjaunojusi savu darbību. Kā vēsta laikraksts, kāds vīrietis savu bijušo sievu apsūdz par dalību bīstamajā sektā, tāpēc vēlas atņemt bērna aprūpes tiesības.

«Baltā brālība», tāpat kā daudzas citas sektas, ir norobežojusies no sabiedrības, lai reformētu locekļu prātus. Šie cilvēki esot pieredzējuši un no viņiem vajadzētu uzmanīties, jo tā propagandē drīzu pasaules galu, kā arī mudina uz masu slepkavībām, brīdina Totalitāro sektu apkarošanas komitejas līdzpriekšsēdētājs Viktors Jolkins.

Viņš uzsvēra, ka pēdējā laikā «vecie brendi» zaudējuši popularitāti, to vietā nāk mazās sektas. Jauna iezīme esot arī tas, ka mazās sektas dibina bijušie dziednieki, ekstrasensi un bioenerģētiķi. Tie ir cilvēki ar savu klientu loku, kas uzsāk jaunu darbības posmu.