Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vējonis norāda, ka no Lietuvas ievestie medicīniskie atkritumi netiks dedzināti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) [s:38986] uzsver: «Latvija neplāno dedzināt Lietuvas medicīniskos atkritumus, tā kā Latvijā nav šādu bīstamo atkritumu sadedzināšanas jaudu.»

To portālam «Apollo» pavēstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Kristīne Barševska.

Šobrīd jau ir aizsākta sadarbība starp Latvijas uzņēmumu SIA «Lautus» un Lietuvas uzņēmumu UAB «AV Investicija» par 600 tonnu medicīnas atkritumu ievešanu Latvijā. Ievestie atkritumi, atbilstoši SIA «Lautus» izsniegtajai atļaujai, tiek apstrādāti – sterilizēti autoklāvā. Pēc autoklāvēšanas medicīnas atkritumi vairāk nav bīstami, un tie tiek pielīdzināti sadzīves atkritumiem, informē Barševska.

SIA «Lautus» apstrādātos atkritumus sašķiro, un plastmasa tiek nosūtīta atpakaļ Lietuvas uzņēmumam UAB «AV Investicija». Savukārt, stikls un metāls tiek nodoti tālāk citiem Latvijas uzņēmumiem.

Šobrīd Latvijā jau ir ievestas 74,754 tonnas Lietuvas medicīnisko atkritumu, kas ir apstrādāti saskaņā ar izdotajām atļaujām un spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

Ministrs atzīmē: «Mūsu uzņēmēji Lietuvai var piedāvāt medicīnisko atkritumu ievešanu Latvijā un to apsaimniekošanu atbilstoši šeit pieejamām tehnoloģijām. Tomēr tas neietver iespēju šos atkritumus sadedzināt Latvijas teritorijā.»