Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Peters par 1265 latiem mēnesī konsultēs RD Satiksmes departamenta šefu

Bijušais Starptautiskās lidostas «Rīga» valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters (LPP/LC) pieņemts darbā Rīgas domē par Satiksmes departamenta direktora Edgara Stroda padomnieku. Peters sniegs konsultācijas par Eiropas Savienības finansējuma iegūšanas papildu iespējām, kā arī citiem jautājumiem, sadarbojoties ar Satiksmes ministriju un tās pakļautībā esošajām institūcijām, aģentūrai LETA otrdien skaidroja Strods.

Satiksmes departamenta direktora padomnieka galvenie amata pienākumi ir konsultēt departamenta vadību pamatdarbības nozares stratēģiskajos vadības jautājumos, sniegt priekšlikumus par nozares attīstības un investīciju piesaistes risinājumiem, kā arī jaunu apakšnozaru attīstības perspektīvām un darbību saistītos nozaru projektos.

Par direktora padomnieka amata vietu departamentā no 15. līdz 22.jūlijam izsludināts iekšējais konkurss, pamatojoties uz Satiksmes departamenta Darbinieku atlases kārtību. Peters bijis vienīgais pretendents, kas uz šo vakanci pieteicies.

Departamenta direktora padomnieka amatā Petera atalgojums būs 1265 lati mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Savukārt pats departamenta direktors Strods jūnijā saņēmis 1172,84 latu algu pēc nodokļu nomaksas.

Līdz 2010.gada janvārim Satiksmes departamenta direktoram bija vietnieki transporta būvju jautājumos, satiksmes organizācijas un pasažieru pārvadājumu jautājumos, kā arī administratīvās vadības jautājumos, aģentūru LETA informēja departamenta komunikācijas speciāliste Ilze Dišlere. No 27.jūlija Stroda padomnieks ir Peters.

Peteram ir neatsverama pieredze vadošos amatos, pildot lidostas «Rīga» valdes priekšsēdētāja un satiksmes ministra amata pienākumus, domā Strods.

Līdz 2005.gadam Peters bijis 8.Saeimas deputāts, 2006.gadā kļuvis par lidostas valdes locekli, bet par lidostas valdes priekšsēdētāju kļuva 2007.gadā - laikā, kad satiksmes ministrs bija Ainars Šlesers (LPP/LC), kurš 2009.gadā pašvaldību vēlēšanās nokļuva Rīgas vicemēra krēslā, taču to pameta pēc ievēlēšanas 10.Saeimā. Peters lidostas valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja līdz 2010.gada decembrim

Pašreizējais satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) ar lidostas vadību nebija apmierināts, tāpēc pērn decembrī Peteru valdes priekšsēdētāja amatā nomainīja Arnis Luhse. 2010.gadā Peters šajā amatā atalgojumā saņēma 35 048 latus.