Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augulis gandarīts par operatīvu lietusgāžu un plūdu radīto seku novēršanu

Valsts autoceļu ārkārtas uzturēšanas darbu apmaksai lietusgāžu radīto postījumu dēļ no valsts budžeta tiks piešķirti 394 tūkstoši latu. Šo darbu veikšana ir bijusi operatīva, atzīst satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Minēto līdzekļu piešķiršanu valsts autoceļiem otrdien atbalstījusi valdība, informē Satiksmes ministrijā.

28. un 29.jūlijā diennakts laikā Saldus un Brocēnu novadu teritorijā nolija divu mēnešu norma. Tā rezultātā tika nodarīti būtiski postījumi valsts ceļa posmā pie Saldus, kā arī ceļu infrastruktūras objektiem Saldus pilsētā, Saldus un Brocēnu novadā, izskalojot ceļus un sabojājot ūdens caurtekas, kuru rezultātā transportlīdzekļu satiksme lielā daļā Kurzemes reģiona autoceļu tīkla ir ierobežota vai slēgta. Lai to atjaunotu, tiek veikti ārkārtas uzturēšanas darbi šo postījumu likvidācijai.

«Transportlīdzekļu satiksmes atjaunošana uz nozīmīgā maģistrālā autoceļa Rīga-Liepāja un novadu pašvaldību autoceļiem notika operatīvi un saskaņoti, sadarbojoties ceļu uzturētājiem un vietējām pašvaldībām. Tā kā pašvaldību un valsts ceļiem nodarīti būtiski zaudējumi, valdībai jālemj par šo zaudējumu kompensēšanu, piešķirot līdzekļus no programmas neparedzētiem gadījumiem,» uzsver ministrs.

Valdības sēdē izskatīti arī Saldus un Brocēnu novadu iesniegtie zaudējumu aprēķini, taču galīgais lēmums par konkrēto zaudējumu kompensāciju pašvaldībām tiks pieņemts nākamajā Ministru kabineta sēdē.