Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts kontrole veic revīzijas Ventspils brīvostā un Jūrmalas domē

Valsts kontrole (VK) patlaban veic revīzijas Ventspils brīvostā, Jūrmalas domē, kā arī vairākās ministrijās, otrdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem teica valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Viņa stāstīja, ka Jūrmalā tiek pārbaudīts, kā dome vada pašvaldības uzņēmumus. Vairākās pašvaldībās auditori vērtē aģentūru darbības likumību.

Revidenti strādā Satiksmes ministrijas padotības iestādē VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs», Zemkopības ministrijā tiek pārbaudīts, kā tā apsaimnieko savus īpašumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tiek pārbaudīts, kā tiek tērēti līdzekļi no siltumnīcas efektu radošo gāzu (CO2) tirdzniecībā iegūtās naudas, Tieslietu ministrijā auditori pārbauda cietumu darbību, jo Centrālcietumā iepriekš tika atklāts ļoti daudz pārkāpumu.

Aizsardzības ministrijā un Iekšlietu ministrijā auditori vērtē sociālo garantiju sistēmu, tāpat revīzija sākta arī «Latvijas Dzelzceļā».

Valsts kontroliere stāstīja, ka Ventspils brīvostas revīzija jau tuvojas finālam, savukārt pārējo revīziju rezultātus VK kontrole publiskos rudenī - oktobrī vai novembrī.

Sadarbībā ar Krievijas kontrolējošajām institūcijām šogad VK pārbauda, kā tiek ievēroti starpvalstu līguma nosacījumi par kara veterānu sociālajām garantijām un apbedījumu vietu apsaimniekošanu.