Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: ja pasaules ekonomikā sāksies recesija, tas ietekmēs Latviju

Ja pasaules ekonomika ieies jaunā recesijas fāzē, neapšaubāmi tas ietekmēs arī Latviju, tā intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» atzina premjers Valdis Dombrovskis (V).

«Tajā pašā laikā pozitīvi ir tas, ka reģionā, kur atrodas Latvijas galvenie tirdzniecības partneri - Baltijas jūras reģiona valsts, Polija, Skandināvija, Vācija, Krievija, šajās valstīs izaugsmes tempi ir vismaz tik lieli kā Latvijā,» norādīja premjers.

Uz jautājumu, vai Latvija ir gatava recesijai, ja sāksies globālā recesija, Dombrovskis atbildēja: «Skaidrs ir tas, ja sāksies globālā recesija, tā ietekmēs Latvijas izaugsmi, jo Latvijas izaugsme pašlaik ir orientēta uz eksportu. Esam atkarīgi no tā, kāda ir situācija mūsu galvenajās tirdzniecības partnervalstīs. Gadījumā, ja mūsu eksports krīt, tas ietekmēs mūsu [ekonomikas] pieauguma tempus un to Finanšu ministrija vērtē, ņemot vērā dažādus scenārijus,» teica Dombrovskis.