Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltijas jūrā pazudis jahtas «Mārupe» kapteinis

Vakar Baltijas jūrā, pārkrītot pār bortu, pazudis jahtas «Mārupe» kapteinis Vilnis Antsons, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja Aizsardzības ministrijas pārstāve Vineta

Kleine, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs 9.augusta vakarā saņēma informāciju, ka jūrā pie Kolkas no jahtas ūdenī iekritis jahtas kapteinis.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, iespējams, jahtai Irbes šaurumā divas jūdzes no krasta radās problēmas ar priekšējo buru. Kapteinis devies problēmas novērst un pārkritis pār bortu. Iespējams, viņam pasviesta glābšanas veste, kuru viņš it kā satvēris.

Jahtai bijušas problēmas arī ar dzinēju.

Uz tās atradās četri pieaugušie un divi bērni.

Uz notikuma vietu tika nosūtīts Jūras spēku kuģis «Astra» un NBS helikopters. Pazudušā cilvēka meklēšanā piedalījās arī Igaunijas robežsardzes kuģis «Valve», kā arī meklēšanas un glābšanas operācijas veikšanai tika norīkoti seši tirdzniecības kuģi.

Uz jahtas esošos pasažierus un jahtu uz Rojas ostu nogādāja «Valve». Jahtas pasažieru veselības stāvokli pārbaudīja medicīniskais personāls.

Iestājoties tumsai, pazudušā jahtas kapteiņa meklēšanas darbus pārtrauca iesaistītie tirdzniecības kuģi. Meklēšanu turpināja krasta apsardzes «Astra», kas meklēšanas darbos izmantoja nakts redzamības ierīci.

Pasliktinoties laika apstākļiem, meklēšanas darbi uz trīs stundām tika pārtraukti, taču šorīt plkst.5.30 tie atkal tika atsākti, iesaistot Jūras spēku kuģi «Astra», Valsts robežsardzes kuģi «Randa» un Gaisa spēku helikopteru.

LETA jau ziņoja, ka 2005.gadā no jahtas «Mārupe» jūrā iekrita un pazuda kapteinis Hardijs Matīss.

Ziņu par viņa atrašanu nav.

Toreiz «Mārupe» atradās piecas jūras jūdzes no Lielupes grīvas. Iekrītot ūdenī, kapteinim nebija uzvilkta glābšanas veste.