Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Štokenbergs uzdod izstrādāt stingrāku kārtību gāzes pistoļu un arbaletu iegādē un reģistrācijā

Trešdien iekšlietu ministra operatīvajā sanāksmē iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (V) uzdevis Valsts policijai izstrādāt grozījumus Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, kas noteiktu stingrāku kārtību gāzes pistoļu un arbaletu iegādē un reģistrācijā.

Iekšlietu ministrija portālu «Apollo» informēja, ka projektu grozījumiem virzīs vienlaicīgi ar priekšlikumiem, kas sagatavoti, izpildot Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas uzdevumu diferencēt ieroču atļauju izsniegšanas kārtību, pastiprinot nosacījumus ieroču nēsāšanas atļauju saņemšanai, kā arī nosakot vienota atzinuma formu un saturu par personas veselības stāvokli, paredzot konkrētus ierobežojumus ieroču atļauju izsniegšanai.

Projektā paredzēts pilnveidot arī tiesisko regulējumu gāzes pistoļu un tādu šaujamieroču apritei, kuri derīgi šaušanai tikai ar salūtpatronām, tādejādi uzlabojot šādu ieroču aprites kontroli un policijas rīcībspēju pārkāpumu gadījumos. Tagad projekts tiks papildināts ar priekšlikumiem par papildu regulējumu arbaletu apritei.

cauršāva