Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Partija «Saskaņa» atmaksā pensionāru pāra 5000 latu ziedojumu

Sociāldemokrātiskā partija «Saskaņa» atmaksājusi 5000 latu ziedojumu, ko partijas kasē iemaksāja Rīgā dzīvojošs pensionāru pāris.

Kā liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) partiju finanšu datubāze, ziedojums ticis atmaksāts tā maksātājiem pirmdien, 8.augustā.

LETA jau ziņoja, ka portāls «Pietiek.com» vērsās KNAB un Drošības policijā, lūdzot pārbaudīt kāda gados paveca laulāta pāra 5000 latu ziedojumu partijas «Saskaņas centrs» pārmantotājai sociāldemokrātiskajai partijai «Saskaņa».

Kā ziņoja «Pietiek.com», 2.augustā jau pensijas vecumu sasniegušais 1943.gadā dzimušais Jānis Lūsis un viņa dzīvesbiedre, 1956.gadā dzimusī Ludmila Lūse, kopā «Saskaņai» ziedojuši 5000 latu. Oficiālā datubāzu informācija liecina, ka viņiem nav nekādu ienesīgu uzņēmumu vai amatu, turklāt arī nekādus oficiālus darījumus Lūšu ģimenes pārstāvji pēdējos gados nav veikuši, norādīja portāla veidotāji.

Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata rāda, ka Jānis un Ludmila Lūši mitinās Rīgā, Salnas ielā, 62,2 kvadrātmetrus lielā dzīvoklītī, ko iegādājušies 1999.gadā. Šādam pirkumam Lūši tolaik ņēma aizņēmumu sākotnēji «Rietumu bankā», tad - «Aizkraukles bankā». Pensionāri vēl šobrīd nav nomaksājuši dzīvokļa kredītu - uz to joprojām reģistrēta 25 000 latu hipotēka par labu «Aizkraukles bankai».

Kā «Pietiek.com» secinājis no Lūšu laulību līguma, dzīvoklis ir viņu vienīgā patiešām vērtīgā manta, ko viņi arī ierakstījuši 2001.gadā noslēgtajā un 2003.gadā reģistrētajā līgumā par visas mantas šķirtību - tas fiksēts kā Ludmilas Lūses atsevišķā manta. «Lursoft» datubāze rāda, ka ne Ludmilai Lūsei, ne Jānim Lūsim nepieder un arī nekad nav piederējušas kādu Latvijā reģistrētu uzņēmumu kapitāldaļas, viņi tādās arī nav ieņēmuši kādus amatus.

KNAB preses pārstāve Ieva Karlsberga aģentūrai LETA skaidroja, ka KNAB pārbauda ziedotāju iespējas ziedot attiecīgos līdzekļus politiskajām partijām un gadījumos, ja tiek secināts, ka tie nav pietiekami, KNAB atbilstoši patlaban spēkā esošajai likumdošanai pieņem lēmumu par dāvinājuma summas atmaksu ziedotājam. Politisko partiju finansēšanas likumā noteikts, ka fiziskās personas drīkst veikt dāvinājumus, iemaksāt biedru naudas un iestāšanās naudas no saviem ienākumiem, kuri gūti attiecīgajā vai iepriekšējos divos gados un kuru veidi noteikti likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli».